İki akıllı çözüm, iki büyük dönüşüm

Mart 2019

Dünya modasına yön veren markaların seçili koleksiyonlarını moda tutkunlarıyla buluşturan Demsa Group bünyesindeki Brandroom; Gucci, Elie Tahari, Michael Kors ve Salvatore Ferragamo gibi 200’den fazla ayrıcalıklı markanın ürünlerini lüks tüketici kitlesiyle buluşturuyor. E-ticaretten elde ettiği dönüşümü artırmak isteyen Brandroom, iki akıllı çözümü bir araya getirdi.

Brandroom hakkında

2009 yılında Demsa Group çatısı altında kuruldu

Merkezi İstanbul’da

Hedefler

E-ticaretten elde edilen satışları artırmak

Yaklaşım

Duyarlı Görüntülü reklam modeli kullanıldı

Maksimum dönüşüm teklif stratejisi benimsendi

Sonuçlar

%166 daha fazla dönüşüm

Dönüşüm maliyetinde %57 azalma

Brandroom, dünyanın önemli markalarını müşterileriyle buluşturduğu online ve offline platformlar aracılığıyla Türkiye’de lüks moda perakendeciliğine öncülük ediyor. E-ticaret dönüşümünü artırmak isteyen Brandroom, niş bir hedef kitleye hitap ettiği için doğru zamanda doğru platformda kullanıcılarını bulması çok zordu ve görüntülü reklamlardan elde ettiği dönüşüm de kısıtlıydı; bu yüzden de dönüşümü artırmak istiyordu.

Markanın karşılaştığı zorlukları analiz etmek, Google’ın sunduğu makine öğrenimi öğretilerini ve amaca hizmet eden teklif stratejilerini birleştirmek Brandroom’un aradığı çözüme ulaşmasını sağladı. Google Görüntülü Reklam Ağı’nın sağladığı erişim gücünü Duyarlı Görüntülü reklam modeli ve akıllı teklif stratejilerinden biri olan maksimum dönüşüm teklif stratejisini birleştiren marka, istediği kampanyayı kurgulamış oldu.

Medya ajansı GroupM ile birlikte kurgunun detaylarını planlayan Brandroom’un, bu kampanya kapsamında elde ettiği geliri yüksek tutabilmesi için yeni potansiyel müşterilere erişmesi gerekiyordu. Bu yüzden de Türkiye’de yaşayan lüks segment markalardan giyim alışverişi yapabilecek tüketicilere erişmek için pazardaki kitleler ve özel amaç kitleleri hedeflemelerinden faydalanıldı.

Brandroom E-Commerce & Omnichannel Director Faruk Balmumcu gelişen bu süreçle ilgili şöyle diyor; “Günümüz dünyasında sadece rekabet değil birçok alanda sürekli farklı mesajlara maruz kalan kullanıcıya, doğru içeriği, doğru bir frekansla ulaştırmak markaları faklılaştırıyor. Biz de bu alanda kullanıcı performasını artırmak için makine öğrenimi ve akıllı teknoloji sistemlerinden sonuna kadar faydalanıyoruz. Aynı bütçe ile daha fazla satışı elde ettiğimiz bu deneyim, bize bu stratejiyi diğer alanlara da taşımamız konusunda yol gösteriyor"

Kampanya süresince sunulan ve birkaç gün geçerliliği olan indirim fırsatları ve teklifler, Duyarlı Görüntülü reklamlarla doğru hedef kitleye doğru zamanda ulaştırıldı. Google’ın makina öğrenimine bağlı akıllı teklif stratejileri ve kreatif çözümler, Brandroom’un %166 daha fazla dönüşüm elde etmesini ve bu işlemi %57 daha az maliyetle gerçekleştirmesini sağladı.

“Makine öğreniminin sunduğu içgörülerle satın almaya daha yakın müşterilere hangi stratejiyle yaklaşacağımızı artık daha iyi biliyoruz.”

-Faruk Balmumcu, e-Commerce & Omnichannel Director, Brandroom

Akıllı Görüntülü ve Video performans reklamlarını benimseyen Turna.com, Google Ads’deki yatırım getirisini %45 artırdı