İsviçre'ye ürün ihraç ederken Alışverişte Para Birimi Dönüştürme özelliğini kullanan Outdoortrends, hem dönüşümleri ikiye katladı hem de sepet değerini ve reklam harcamalarından elde edilen geliri artırdı.

Nisan 2017

Dağ yürüyüşü, doğa yürüyüşü, seyahat, kamp ve tırmanış için 10.000 civarında ürün sunan ve internet üzerinden perakende satış yapan Outdoortrends.de'nin en önemli mağazası, Almanya'nın güneyinde, İsviçre ve Avusturya sınırı yakınlarında bulunuyor. Küçük bir işletme olduğu için ihracat stratejisi açısından eksiklikleri olan şirket, yeni bir ihracat pazarında büyüme fırsatı yakaladı: İsviçre.

Outdoortrends Hakkında

Internet üzerinden dağ yürüyüşü, doğa yürüyüşü, seyahat, kamp ve tırmanış ürünlerinin satışını yapıyor

En önemli mağazası, Almanya'nın güneyinde, İsviçre ve Avusturya sınırı yakınlarında bulunuyor

2003'te kuruldu

HEDEFLER

İhracat stratejisini genişletme

Sepet değerini ve yatırım getirisini artırma

YAKLAŞIM

Alışverişte Para Birimi Dönüştürme özelliği kullanıldı

Dönüşümler, ortalama sepet değeri ve yatırım getirisi ölçüldü

SONUÇLAR

Almanya'dan İsviçre'ye yeni bir ihracat kanalı oluşturuldu

Avusturya kampanyasına kıyasla İsviçre kampanyasının performansı

Dönüşümler ikiye katlandı

Ortalama sepet değeri %35'ten fazla artış gösterdi

Yatırım getirisi %20'den fazla artış gösterdi

 

“Ürün çeşitliliği açısından kapsamlı seçenekler sunmayı hedefliyoruz.” sözleriyle planlarını dile getiren şirketin CEO'su Torsten Kossmann şöyle devam etti: “Diğer ülkelerden bu ürünlere talep varsa siparişleri memnuniyetle üstleniyoruz. Ancak hem internetten hem de mağazamızdan alışveriş yapan İsviçreli müşterilerimize, Almanya'dan sipariş ettikleri ürünün fiyatını kaç İsviçre frangı olarak ödeyeceklerini göstermenin bir yolunu bulmamız gerekiyordu.”

Outdoortrends.de, Alışverişte Para Birimi Dönüştürme özelliği sayesinde İsviçreli müşterilerine fiyatları İsviçre frangı olarak gösterme imkânı buldu. Daha önce sistem kısıtlamaları nedeniyle satın almaları Euro cinsinden faturalayamayan şirket artık bunu da yapabiliyor. Ekip, İsviçre fiyatlarını içeren özet akışını sunmanın yanı sıra ürün listelemelerinde vergi sonrası fiyatların gösterildiğini açıklayan sorumluluk reddi beyanını eklemenin de hızlı ve kolay bir işlem olduğunu ifade ediyor. Yalnızca mevcut Alman kampanyasının yeni kampanyaya kopyalanmak üzere ayarlanması gibi basit bir adımla da süreç tamamlanmış oluyor.


¨Alışverişte Para Birimi Dönüştürme özelliğini kullanmaya başlamak akıllıca ve stratejik bir karardı. Web sitesi trafiğini artırmamızı ve daha fazla kâr etmemizi sağladı. Harika sonuçlar aldık. ¨

- Torsten Kossmann, CEO, Outdoortrends


İsviçre'de uygulamaya konan strateji kısa sürede başarıya ulaştı. Dönüşüm sayısı iki katının üzerine çıkarken, yatırım getirisinde %20'den fazla ve ortalama sepet değerinde de %35 artış elde edildi. Hatta bu uygulama, İsviçre sınırının yakınındaki mağazaya gelen ziyaretçi sayısının da artmasını sağlıyor.

Şirket, gelecekte de ihracat stratejisini genişletme üzerine odaklanmayı ve Google Alışveriş ile yeni ihracat kanalları keşfetmeyi planlıyor.

outdoortrends-duplica-las-conversiones-img1
Müşteriler için tatil rezervasyonu işlemlerini kolaylaştıran tıkla ve mesaj gönder reklam uzantıları, Tatil Sepeti'nin tıklama oranlarını %20 artırmasına yardımcı oldu