Küçük bir işletme nasıl online alışveriş deneyimini yenileyerek satışlarını artırdı?

Ekim 2020

Perakendeciler, müşteri çekmek, ziyaretçi sayısını artırmak ve satış yapmak için web sitelerine ciddi ölçüde bağımlı. Perakendeciler koronavirüs pandemisinin yarattığı belirsizlik içinde çözüm ararken online kanallarının üst düzey gereklilikleri karşıladığından, kullanıcıların hoşuna giden ve geri dönmelerini sağlayan deneyimleri sunduğundan emin olmaları gerekiyor.

2015'te, Janine Obersdorf HeimatHund'u açtı. İşletmenin Almanya'daki ve internetteki mağazasında köpek eğitim ürünleri, aksesuarları ve yatakları satılıyor.

Birçok küçük işletme gibi, HeimatHund'da da her gün en büyük önem müşterilerle bağlantı kurma, satış yapma ve tedarikçilerle konuşmaya veriliyor. İşletmenin web sitesi düzgün bir şekilde çalışsa da istenilen sonuçları vermiyordu. Birçok pazarlamacı gibi Obersdorf'un da çok kanallı bir perakende stratejisi geliştirme konusunu düşünmek için çok az zamanı vardı.

Peki, HeimatHund gibi küçük işletmeler, dijital ortamda doğru tercihler yapmak ve online alışveriş deneyimini geliştirmek için ne yapabilir?

Dijital alışveriş deneyimini geliştirmeye yönelik en iyi uygulamalar

HeimatHund'un sitesinin, sektöründeki diğer perakende siteleri arasında nasıl öne çıktığı şöyle anlaşılabilir: Grow My Store aracını kullanıp ürün bilgileri, mağaza ayrıntıları, alışveriş kolaylığı ve site hızı gibi bazı önemli alanlarla kullanıcı deneyimini geliştirme hakkında özel ipuçları ve öneriler için ücretsiz raporunu indirdiler. Bu sayede, müşterileri için en önemli olan ve satışları artırmaya yardımcı olacak eylemleri planlayıp bunlara öncelik verdiler.

HeimatHund, web sitesine arama çubuğu ekleme gibi basit değişiklikler uyguladığından, kullanıcılar ihtiyaçları olan ürünleri kolayca bulabiliyor. Ayrıca, her sayfada kullanıcının alışveriş sepetini göstererek onları ödeme yapmaya yönlendiriyor. HeimatHund ayrıca sosyal medya, telefon ve e-posta adresini iletişim sayfasına ekleyip ⁠sohbet özelliği sunarak potansiyel müşterilerin iletişim kurmasını da kolaylaştırdı.

Geliri, online siparişleri ve mağaza trafiğini artırma

Şirketin sorunlarına öncelik verip alışveriş deneyimlerini geliştirmeye yönelik adımlar attıktan sonra HeimatHund, müşteri siparişlerinin sayısında ve değerinde artış görmeye başladı. Gelirinde %440, siparişlerinde %490 oranında artış yaşandı.

thumbnail_TwG-UK-Asset_05-3.png

Obersdorf, "Grow My Store tam da en çok ihtiyacımız olduğu anda bize yardımcı oldu," diyor. "Web sitem artık müşterilerin ihtiyaçlarına çok daha özel olarak hizmet veriyor ve karşılığını da alıyoruz."

İşletmenizde aynı başarıyı nasıl yakalayabileceğinizi öğrenmek için Grow My Store'u kullanın.

Koronavirüs döneminde işletmenizin yönetimine yardımcı olacak Google kaynak ve araçları