TBWA Group İstanbul dijital dönüşüm yolculuğuna Google All Stars Academy ile devam ediyor

Şubat 2018

Dijital dönüşümün gerekliliği ve bu dönüşümde kilit rol oynayan yaratıcı hikayeler kreatif ajansların gündeminde. Bu yolculuğun ilk adımı ise şüphesiz yol haritasını belirlemekten geçiyor. Dijital kampanyaların etkinliğinin artırılmasında önde gelen kreatif ajanslarla iş birliği yapan Google, All Stars Academy programıyla konuları özel olarak belirlenen eğitimler veriyor ve ajanlara yol haritası konusunda destek sunuyor.

TBWA & Google All Stars Academy

Kreatif ajanslar için özel olarak tasarlanan dijital dönüşüm programı Google All Stars Academy Türkiye, 8-10 Şubat tarihlerinde TBWA ile gerçekleştirildi. TBWA Group İstanbul bünyesindeki ajanslara (TBWA\İstanbul, Being Çözüm, Integer, Hey Moments ve TBWA\WorldHealth) üç gün boyunca dijital kampanya etkinliğini artırmak ve dijital değişime öncülük etmelerine destek olmak amacıyla eğitimler verildi.

Eğitimin ilk gününde, Contagious Danışmanlık Ajansı’nın Kıdemli Stratejisti Dan Southern “Hem yapısal hem de zihinsel olarak dijital değişime hazırlanmak için ne tür değişiklikler yapmak gerekiyor?” sorusunun merak edilen cevaplarını verirken; ikinci günde EMEA Google Kreatif Ajans İlişkileri Yöneticisi Giannis Kollias, verilerin nasıl içgörüye dönüştürüleceğini anlattı. Eğitim serisinin son gününde ise, EMEA Google Kreatif Ajanslar Sorumlusu Alex Brunori dijital dünyada hikaye anlatıcılığının yeni kurallarını katılımcılarla paylaştı.

Eğitimlerle birlikte TBWA ve Google Türkiye arasında TBWA çatısı altında tasarlanan dijital kampanyaların etkinliğini artırmaya yönelik fikirlerin hayata geçmesi için bir çalışma başlatıldı. Google Türkiye TBWA’in, yıl boyunca seçili markaların dijital kampanyalarının geliştirilme sürecinde yol haritasının belirlenmesinde yardımcı olacak.

Bu kapsamda, ihtiyaca özel olarak geliştirilen eğitimlerin, fikir alışverişlerinin ve sunulan stratejik çözümlerin hayata geçirilmesi, yaratıcı fikirler üretilmesi konusunda ilham kaynağı olması ve bu sayede daha kreatif dijital marka hikayelerinin ortaya çıkarılması hedefleniyor. Google platform ve ürünlerinin aktif bir şekilde kullanılması ile kullanıcıya daha etkin bir geçiş sağlanması amaçlanıyor.

Belirsiz Zamanlarda Perakende Dünyasında Online to Offline Çözümler