Costa Coffee ve ZenithOptimedia, DoubleClick ile Mağazalara Yakın Olan Tüketicileri Hedefliyor

Mart 2016

Kişilerin sıcak havalarda sıcak kahve içmeye daha az meyilli olduklarının farkında olan Costa Coffee, markanın Buzlu Meyveli Soğuk İçecek serisinin tanınmasını sağlamak için ZenithOptimedia ile iş ortaklığı yaptı. Kampanya, DoubleClick Bid Manager'da İşletme Zinciri hedeflemesini kullanarak, Costa'nın 2000 mağazasından herhangi birinin veya rakip mağazaların çevresinde 25 metrelik bir alanda bulunan kişilere ulaştı. Bu şekilde, ürünün tüketicilerin aklına ilk gelecek şekilde konumlandırılması ve mağazaya gelen kişi sayısının artması sağlandı.

HEDEFLER

Bilinirliği en üst düzeye çıkarma

Doğru kitleye akıllı hedeflemeyle ulaşma

Costa mağazalarına trafik çekme

YAKLAŞIM

DoubleClick Bid Manager'da İşletme Zinciri hedeflemesi kullanıldı

Costa'ya ait veya rakip mağazalara 25 metrelik mesafe içinde bulunan tüketicilere reklam yayınlandı

2000 Costa mağazasına tüketici çekildi

SONUÇLAR

Önceki yaklaşımdan %82 daha fazla erişim

BGBM'de %60 düşüş

Tıklama oranında %32 artış

Kendi mağazalarına kıyasla rakiplerin çevresinden elde edilen etkileşimlerde %30 artış

Costa Coffee Targets Consumers Near Stores Using DoubleClick

"DoubleClick'i kullanmayı seçtik çünkü tüketicileri hareket halindeyken hiper yerel şekilde hedeflemeye gerçek anlamda olanak tanır."

 

- Kirstey Elston, Pazarlama Müdürü, Costa Coffee


Kişiler sıcak havalarda sıcak kahve içmeye daha az meyilli olduklarından Costa Coffee, yaz boyunca buzlu içecekler dizisini tüketicilerin aklına ilk gelecek şekilde konumlandırmayı amaçladı. ZenithOptimedia'nın yardımıyla, Costa genç bir profesyonel kitleyi ofisten çıkıp soğuk içecek içmeye ve havanın keyfini çıkartmaya teşvik etmek amacıyla sezonluk bir kampanya oluşturdu.

Costa, mevcut müşteriler arasında Costa'nın Buzlu Meyveli Soğuk İçecek dizisinin bilinirliğini oluşturmak ve müşteriler kazanmak için DoubleClick Bid Manager'da İşletme Zinciri hedeflemesini kullandı. Costa Coffee Pazarlama Müdürü Kirstey Elston, "Costa'ya ait veya rakip mağazaların çevresinde 25 metrelik bir alan içinde bulunan kişileri hedefleyebildik" diyor. "Ürünlerimizin akıllarda ilk sıraya yerleşmesini sağlamak, müşterileri mağazalarımıza çekmek ve ayrıca rakip mağazaların yanından geçerken onları Costa'ya yönlendirmek için reklamlar sunduk."

Marka, daha önce bir hiper yerel Özel Pazar Yerine dayalı bir yaklaşım kullanmıştı, ancak bu kampanya önceki etkinliklerden daha iyi bir performans gösterdi: DoubleClick Bid Manager'ı kullanma sonucu %82 daha fazla erişim, %32 daha yüksek tıklama oranı, rakiplerin çevresinden elde edilen etkileşimlerde %30 artış ve BGBM'de %60 düşüş meydana geldi.

ZenithOptimedia Görüntülü Medya Ticareti Yöneticisi Tayo Ologbenla, "Costa Coffee için yapmamız gerekene ulaşmamızın heyecanını yaşadık" diyor. "Bu harikaydı. Müşteri memnun oldu, biz memnun olduk ve kullandığımız bu yeni teknoloji ajans genelinde kullanılacak."

Sony Mobile, portföyündeki 100'ü aşkın uygulamanın etiketlenmesinde verimliliği artırmak için Google Etiket Yöneticisi'ni kullanıyor