Önemli Anlar: Ajansınıza Sormanız Gereken 5 Soru

İndir
Temmuz 2016

Önemli anları belirleme ve stratejinizi uygulama sürecine dahil olmasını istediğiniz bir ajans mı arıyorsunuz? Bu sorular doğru iş ortağını seçmenize yardımcı olabilir.

1. Bu kadar çok an varken doğru olanları seçme konusunda nasıl bir yaklaşım sergiliyorsunuz?

 

Doğru ajans iş ortağı, geleneksel demo ve erişime dayalı metriklerden ötesini görebilmelidir.

Beklentiniz: Nitelikli kitlelere odaklanma. Ajans, markanız için en önemli anları öğrenmeye ve kararların verilip tercihlerin yapıldığı, amaçların önem kazandığı anlara öncelik tanımaya odaklanmalıdır.

2. Amaca dayalı pazarlamada nasıl bir yaklaşım sergiliyorsunuz?

Güçlü bir ajans iş ortağı, müşteri aramalarının arkasında yatan amacı belirlemenize yardım edebilmeli ve tüketici bağlamının bu amacı nasıl şekillendirdiğini ele alabilmelidir.

Beklentiniz: Değerli işletme sonuçlarının yanı sıra müşteri amacını çözmek için oluşturdukları pazarlama programlarına örnekler.

3. İşletmeler için amacın rolü hakkında ne düşünüyorsunuz? Nihai hedefiniz bir işlem mi?

Kimse sabah elinde kredi kartıyla uyanmaz. Bir ajansın sadece satın alma anlarına odaklanması iyiye işaret değildir.

Beklentiniz: Bilgi alma anları gibi anlarda müşterilere rakibinizden çok daha önce erişmenize yardımcı olacak yaratıcı bir yaklaşım. Markanız böyle anlarda yardımcı içerik sunduğunda, müşterilerin satın alma yolunda ilerlerken sizi akılda tutma olasılığı daha yüksektir.

4. Bir markanın önemli anına dikkat çekilmesine yardım ettiğiniz bir örnek verebilir misiniz?

Önemli anlarınıza dikkat çekmek için doğru uzmanlığa, analizlere ve araçlara sahip olup olmadığına karar vermek için ajanstan yakın zamandaki başarılarına örnek vermesini isteyin.

Beklentiniz: Müşterinin amaç ve bağlamını, ihtiyaçları o anda nasıl karşıladıklarına ilişkin spesifik ayrıntıları ve bilançoyu doğrudan etkileyen sonuçları net bir şekilde anlayabilme.

5. Hangi içeriğe ihtiyaç duyduklarına karar vermeleri konusunda müşterilerinize nasıl yardım edersiniz?

Yararlı içerik oluşturmak bir yatırımdır; iyi bir ajans en iyi yatırım getirisini elde etmenize yardımcı olur.

Beklentiniz: İçerik eşleme konusunda akıllı bir yaklaşım. Ajansınız içerik boşluklarını belirleyebilmeli ve müşterilerinizin belirli bir ihtiyacını karşılayacak yeterli deneyime ulaşıp ulaşamadığını anlamanıza yardım edebilmelidir. Ayrıca bilgi alma anı gibi anlarda doğrudan ödemeye yönlendiren yanlış bir içerik deneyimi sunmanız durumunda sizi uyarmalıdır.

 

Markanızın Kazançlı Çıkabileceği Önemli Anları Bulmanın 5 Yolu