Creditplus mobil uyumlu yeni bir form sayesinde dönüşümleri %55 artırdı

Şubat 2018

Creditplus, Almanya'da faaliyet gösteren uzman bir kredi kuruluşu. Kuruluş, stratejik bir müşteri edinme kanalı haline gelen mobil internetin önemini kavramıştı. Bu nedenle pazarlama ekipleri, mobil cihazlarda başvuru formunun kullanım kolaylığını, yüklenme süresini ve performansını artırmak için Google'la iş ortaklığı yapmaya çok sıcak yaklaşıyordu.

Creditplus Bank AG hakkında

Merkezi Stuttgart'ta

Crédit Agricole Group üyesi

Hedefler

Mobil cihazlardaki kullanıcı deneyimini iyileştirme

Sayfa hızını artırma

Dönüşüm oranını yükseltme

Yaklaşım

Mobil cihazlara öncelik veren yeni online formu uyguladı

Yeni forma bağlantı veren bir AdWords kampanyası başlattı

Sonuçlar

Dönüşümde %55 artış

Creditplus ekibi, kolay doldurulan ve mümkün olduğu kadar kısa bir başvuru formunun dönüşüm oranlarını yükseltmelerine olanak vereceğini biliyordu. Creditplus formun tıklanabilir bir prototipini oluşturarak işe koyuldu. Ardından, bu formda işe yarayabilecek olası iyileştirmeleri ele almak için Google'dan kullanıcı deneyimi uzmanlarıyla bir araya geldiler.

Creditplus, mobil kullanıcı deneyimiyle ilgili önerilen değişiklikleri uyguladı ve zaman içinde tekrar tekrar yaptığı küçük düzeltmelerle formu daha da iyileştirdi. Ekip, online kredilerin tanıtımı için mevcut Google AdWords kampanyalarını kullandı. Mevcut kampanyalarında yeni formu tanıtarak %55'lik bir dönüşüm artışı elde ettiler. 

"Kullanıcı deneyimi oturumlarımızda önemli bilgiler edindik ve dikkate değer sonuçlar çıkardık. Bu oturumlar bizim için çok faydalı ve büyük bir ilham kaynağı oldu."

– Matthias Rögele, Pazarlama Ürün Sorumlusu, Creditplus Bank

Pazarlama ekibi ayrıca, Google Optimize 360 kullanarak masaüstü AdWords kampanyalarında bir A/B testi yaptı ve iyileştirilmiş bir mobil başvuru formunun masaüstünde dönüşüm oranını artıracağı hipotezini sorguladı. Test başarılı sonuçlar verince Creditplus ilk başta mobil cihazlar için tasarlanan yeni başvuru formunu tüm kampanyalarda uygulamaya karar verdi.

"Google Adwords kampanyamızda belirgin bir etken oldu," diyen Christoph Raue (Creditplus Bank, Pazarlama Müdürü) sözlerini şöyle sürdürüyor: "Google'la birlikte başvuru formunu iyileştirme çabalarımızın karşılığını aldık. Büyük bir başarı elde ettik ve bu şekilde iş birliği yapmaya devam etmemiz gerekiyor."

 

iOS uygulaması pazarlama çalışmalarında performans ve gizlilik için plan yapmanın 3 yolu