Dijital analiz, pazarlamacıların doğru zamanda harekete geçmesine nasıl yardımcı oluyor?

İndir
Mayıs 2018

Kitlenizi tanıyın. Pazarlamanın ilk kuralı budur. Bu kural hala ilk günkü kadar önemli. Ancak bugünün Yardım Çağında başarılı olmak için doğru zamanlamayla hareket etmeniz gerekiyor. Doğru mesajı tüketiciye en doğru zamanda ulaştırmak önem arz ediyor.

Bain & Company tarafından Google'la ortak yürütülen yeni bir araştırma, tüketicinin karşısına doğru mesajla doğru zamanda çıkan markaların büyümenin yolunu nasıl bulduğunu gözler önüne seriyor. Bu öncü şirketler müşterilerle doğru zamanda bağlantıya geçmek için tüm sistemlerini birbirine bağlıyor, daha fazla görünürlük ve kontrol sağlıyor, analizlerini paylaşıyor.

Dijital analiz, pazarlamacıların doğru zamanda harekete geçmesine nasıl yardımcı oluyor?

Bain & Company’nin araştırmasına göre, tüketicinin karşısına doğru mesajla en doğru zamanda çıkan markalar büyümek ve daha çok gelir sağlamak için yeni yollar buluyor. Avrupa'daki pazarlamacılar teknoloji yönetimini kendi bünyelerine alıyor ve müşteriyle en doğru zamanda bağlantıya geçmelerine yardımcı olacak teknoloji önerileri için ajanslara güveniyor.

Doğru zamanda bağlantı kurmanın ilk adımı nedir? Cevap dijital bilgilerde. EMEA bölgesindeki pazarlamacıların üçte birinden fazlası, gelecek üç yıldaki pazarlama hedeflerine ulaşmak için müşteriyi anlama ve onlara erişmenin en önemli faktörler olduğu konusunda hemfikir. Müşterileri daha iyi anlamak için pazarlamacıların önce müşterilerin dijital bilgilerini bir araya getirmeleri gerekiyor. Doğru zamanda harekete geçmek ve müşterilere ulaşmak için doğru platformu kullanmak gerekiyor. 

Dijital bilgilerden faydalanarak pazarlamacılar kullanıcının amacını öğrenebiliyor ve bu sayede ne zaman ilgi çekici ve alakalı reklamlar göstereceklerini biliyorlar. Bu yöntem reklamların başarı şansını yükseltiyor.

Lider pazarlamacıların nasıl doğru zamanda harekete geçtiğini öğrenmek için Bain & Company raporunun tamamını indirin.

iOS uygulaması pazarlama çalışmalarında performans ve gizlilik için plan yapmanın 3 yolu