Discovery Limited AdWords Çağrı Raporlama Sayesinde Mobil YG'yi Artırdı

Ağustos 2017

Güney Afrika merkezli finansal hizmetler kuruluşu Discovery Limited; sağlık sektörü, hayat sigortası, kısa vadeli sigorta, tasarruf ve yatırım ürünleri ile sağlıklı yaşam alanlarında faaliyet gösteriyor. 1992'de kurulan Discovery net bir temel amaç doğrultusunda hareket ediyor: insanların daha sağlıklı olmasına yardımcı olmak ve yaşam kalitesini geliştirip korumak.

Discovery Limited Hakkında

Finansal hizmetler

Genel merkezi Johannesburg'da

HEDEFLER

Potansiyel müşteri hacimlerini ve genel olası satış başına maliyeti etkili şekilde ölçme

Telefon araması dönüşüm oranlarını izleme ve diğer potansiyel müşteri kaynaklarıyla karşılaştırma

Potansiyel müşteri hacmini artırmak için mobil stratejiyi hassaslaştırma

YAKLAŞIM

AdWords çağrı raporlama kullanıldı

SONUÇLAR

Çağrı raporlama, internet aramasıyla ilişkilendirilen potansiyel müşteri hacimlerini %28 oranında artırdı

Telefon araması verilerinin dahil edilmesiyle genel olası satış başına maliyet yaklaşık %5 oranında düştü

Ortalama internet araması dönüşüm oranına kıyasla %290 daha yüksek telefon araması dönüşüm oranı elde edildi

Bir kampanya için mobil dönüşüm oranında %18 artış görüldü

Discovery Limited, mobil platformu insanlara önemli anlarda ulaşmak için bir fırsat olarak görüyor. Mobil ortamda daha iyi bir dönüşüm oranı elde etmek amacıyla Discovery, web sitesinde kullanılmayan yeni çözümleri test etti. Bu testler telefon araması ve kısa mesaj gibi mobil platforma özel taktiklere odaklanıyor. Ancak, kısa süre öncesine kadar bu kaynakları izleme imkanı kısıtlıydı.

Ekip potansiyel müşteri hacimlerini ve olası satış başına maliyeti etkili bir şekilde ölçmek, telefon araması dönüşüm oranlarını izlemek, bu oranları diğer potansiyel müşteri kaynaklarıyla karşılaştırmak ve potansiyel müşteri hacimlerini artırmak için şirketin mobil stratejisini hassaslaştırmak istiyordu. Discovery, yalnızca telefon araması üreten kampanyaların ve arama uzantılarının performansı ile yatırım getirisini anlamak için AdWords çağrı raporlama özelliğini kullanmaya başladı.

Discovery, Google yönlendirme numaralarıyla çalışan çağrı raporlama sayesinde telefon aramasının süresi, aramanın başlangıç ve bitiş zamanı, arayanın alan kodu ve aramanın bağlı olup olmadığı gibi bilgileri izleme becerisi kazandı. Ayrıca şirket, belirli bir süre devam eden telefon aramalarını dönüşüm olarak saydı ve dönüşüm olasılığını artırmak için otomatik teklif verme stratejilerini kullandı.

Bu araç, ekibin potansiyel müşteri kaynağı olarak telefon aramalarının etkisini ölçmesine yardımcı olmasının yanı sıra yeni potansiyel müşterilere ulaşmak için gereken bilgileri de sağladı. Örneğin, Discovery Insure ürününü tanıtan bir kampanyada çağrı raporlama, internette arama ile ilişkilendirilen potansiyel müşteri hacimlerini %28 oranında artırdı. Telefon araması verilerinin eklenmesi sayesinde, genel olası satış başına maliyet %5'in üzerinde düşerken telefon araması dönüşüm oranları ortalama internet araması dönüşüm oranına kıyasla %239 daha yüksekti. Bu kampanya için mobil dönüşüm oranı, çağrı raporlama özelliğinin etkinleştirilmesinin ardından %18 arttı.


"İnternette arama esnasında yapılan telefon çağrılarının izlenmesiyle elde edilen değer, internet aramasının gelen çağrılar üzerindeki etkisini daha iyi yorumlamamıza ve optimizasyon işlemlerimizi bu potansiyel müşterilere uygun şekilde yapmamıza olanak tanıdı."

 - Lida Sinclair, Dijital Pazarlama Müdürü, Discovery Limited


Diğer yandan, çağrı izleme özelliği Discovery Health için bir kampanyada internet aramasıyla ilişkilendirilen potansiyel müşteri hacimlerini %11 oranında artırdı. Genel olası satış başına maliyet, telefon araması verilerinin eklenmesinden sonra yaklaşık %5 düşerken telefon araması dönüşüm oranları, ortalama internet araması dönüşüm oranından %290 daha yüksekti. Çağrı izleme özelliğinin etkinleştirilmesi sayesinde mobil dönüşüm oranı %14 arttı.

Discovery şirketinin Dijital Pazarlama Başkanı Lida Sinclair bu konuda şunları söylüyor: "İnternette arama esnasında yapılan telefon çağrılarının izlenmesiyle elde edilen değer, internet aramasının gelen çağrılar üzerindeki etkisini daha iyi yorumlamamıza ve optimizasyon işlemlerimizi bu potansiyel müşterilere uygun şekilde yapmamıza olanak tanıdı." Bir adım daha atmak isteyen ekip, otomatik teklif verme özelliğinin kullanıldığı tüm alanlarda telefon araması kaynaklı potansiyel müşteriler için etkili bir optimizasyon süreci planlıyor.

Caserola, Akıllı Optimizasyonlarla Mobil Dönüşümleri %300 Artırdı