İşlem Yapma Araçları

Temmuz 2016

Artık Mobil Uygulama Tasarımının 25 İlkesi'ni öğrendiğinize göre, uygulamanızı geliştirmek ve kullanıcıların geri gelmesini sağlamak için bazı yararlı kaynakları burada bulabilirsiniz.

 

(6. Bölüm: Kullanılabilirlik ve Anlaşılırlık'ın devamı)

İşlediğimiz Mobil Uygulama Tasarımının 25 İlkesi; kolay gezinme ve keşfetme, uygulama içi arama, ticaret için özel tasarım ve dönüşümler, kayıt, form girişi ve kullanılabilirlik ile kullanıcı deneyimini optimize etmeye ilişkin yeni bilgiler sunar. Mevcut uygulama deneyimini, rehberimizdeki ilkelerle karşılaştırmanızı ve tüm boşlukları doldurmak için uygulamanızda yapacağınız iyileştirmeleri önceliklendirmenizi tavsiye ederiz.

Uygulamanızın tasarımı harika bir kullanıcı deneyimi sunma hedeflerine ulaştığına göre, artık pazarlama çalışmalarına başlayabilirsiniz. Pazarlama stratejiniz sadece yeni kullanıcılar bulmakla kalmamalı, uygulamanızın yaşam döngüsüne de uymalıdır. Uygulama kullanıcılarının uygulamanızla etkileşim kurmayı sürdürmesini ve başkalarını da bu deneyimi paylaşmaya davet etmesini sağlayarak aktif uygulama kullanıcısı tabanını genişletmek isteyeceksiniz.

Uygulama başarısı için strateji oluşturma

Uygulamanızın yaşam döngüsü genelinde başarıya ulaşmak için strateji oluşturmanıza yarayacak bazı araçları burada bulabilirsiniz:

  1. Yüklemeler için bir büyüme stratejisi uygulayarak uygulamanızın edinme ve keşfetme oranını artırın. Mobil Uygulama İndirme Sayısını Artırma Rehberi'nde Google ile büyüme hakkında bilgi edinin.
  2. Kolay ve güvenilir mesajlaşma ile kullanıcılarınızı karşılayın, onlarla etkileşim kurun ve kullanıcı sayınızı artırın (Android, iOS veya Chrome kullanmaları fark etmez).
  3. Mevcut kullanıcıların geri gelmesini sağlamak için bir etkileşim stratejisi oluşturmayı unutmayın. Mobil Uygulama Etkileşimi'ndeki derin bağlantılar ve reklam kampanyaları gibi bazı araçları kullanarak kullanıcılarla etkileşim kurabilirsiniz.
  4. Google Uygulama Davetleri üzerinden kullanıcı savunuculuğu ile kullanıcı tabanınızı genişletin.
6. Bölüm: Kullanılabilirlik ve Anlaşılırlık