Kelkoo Group, Alışveriş reklamlarıyla e-ticaret müşterilerinin trafiğini çarpıcı şekilde artırdı

Mayıs 2018

Dünya genelinde 220 milyon ürün satan 31.000 satıcıyı kapsayan Kelkoo Group, online perakendeciler için görünürlük elde etme ve görünürlük optimizasyonu hizmeti veren bir karşılaştırmalı alışveriş hizmeti (CSS). Perakendecilere yönlendirdiği trafiğin hacmini ve kalitesini önemli ölçüde artırmanın yeni yollarını arayan Kelkoo Group, Eylül 2017'de Google'da Alışveriş reklamı kampanyaları yayınlamaya başladı.

Kelkoo Group Hakkında

Karşılaştırmalı alışveriş hizmeti

Kuruluş: 1999

Genel merkez: Londra

Hedefler

Perakende müşterilerinin aldığı trafiğin hacmini ve kalitesini artırmak

Yaklaşım

CSS İş Ortağı programına katılım

Alışveriş Reklamları özelliğiyle reklam yayınlamaya başlandı

Sonuçlar

Perakendecilerimiz için dönüşüm oranında iyileşme

Müşterilerimizin satış başına maliyetinde azalma

Kelkoo ve LeGuide gibi mülk tabanlı alışveriş web sitelerini kapsayan bir e-ticaret pazarlama platformu ve seçkin yayıncılardan oluşan bir ağ olarak Kelkoo Group, satıcılarına dönüşüm oranı yüksek trafik sunmak için amacı anlama becerisinin yanı sıra ileri teknolojiden yararlanıyor. Ardından, perakendecilerin ürünlerini 40 milyondan fazla tüketicinin bulunduğu bir ağa bağlayarak satış performansını iyileştiren bir trafik edinme çözümü sunuyor.

Google, Karşılaştırmalı Alışveriş programını kullanıma sunduğunda, Kelkoo Group Alışveriş reklamları üzerinden reklam yayınlamaya başladı. Bu sayede, Kelkoo Group Alışveriş kampanyalarını doğrudan AdWords ve Google Merchant Centre üzerinden oluşturup yönetebildi. Ardından Kelkoo, Karşılaştırmalı Alışveriş İş Ortağı programına da premium iş ortağı olarak katıldı.

"E-ticaret, tutkumuz; iş ortaklarımız için satış olanakları yaratmak da misyonumuzdur. Bu nedenle, iş ortaklarımıza Alışveriş Reklamı kampanyalarından ek hacim ve kaliteli tıklama sağlayan ilk karşılaştırmalı alışveriş hizmetini sunmak için gerekli kaynaklarla yatırım yaptık."

- Richard Stables, CEO, Kelkoo Group

Londra, Paris, Milano, Madrid, Oslo, Grenoble ve Vilnius'ta ofisleri bulunan Kelkoo Group artık, Alışveriş kampanyalarını kullanarak Avrupa'nın herhangi bir bölgesinde herhangi bir mağazanın 24 saat içinde açılıp faaliyete başlamasını sağlayabiliyor. Kelkoo Group, müşterilerin değerli trafiğinde artış elde edildiğini açıkladı. Örneğin Kelkoo, bebek ve çocuk odası kategorisinde ilk 30 perakendeci arasında yer alan bir Alman müşterisinin dönüşüm oranını %42 artırdığını, satış başına maliyetini de %9 azalttığını bildirdi. Birleşik Krallık'ta ev ve bahçe sektörünün ilk 30 perakendecisinden biri olan başka bir müşterisi ise dönüşüm oranında %23 artış sağlarken satış başına maliyeti %28 oranında düşürdü. Giyim ve iç çamaşırı kategorisinde ilk 30 satıcı arasında yer alan bir İsveçli perakendeciyse dönüşüm oranını %20 artırırken satış başına maliyetini %20 azaltmayı başardı.

Kelkoo Group CEO'su Richard Stables'a göre, bu sonuçlar şirketin online perakendeciler için değer yaratma amacını destekliyor. Stables sözlerine şöyle devam ediyor: "Perakendecilerimiz için ek görünürlük ve satış sağlayarak her zaman daha iyi hizmet verme misyonumuzda başarılı olduk."

 

Mobil sitenizi hızlandırmak kârlılığınızı nasıl artırır?