Mobil Arama Ağı Reklamları Her Online Dönüşüm İçin 4 Mağaza Ziyareti Sağlıyor

Ağustos 2016

Mobil arama ağı reklamlarına yatırım yapan reklamverenler, bu yatırımın fiziksel mağaza ziyaretlerine doğrudan katkısı olacağından olduğundan emin olabilir ve mesajlarını buna uygun olarak optimize edebilir.

İnternet bağlantısı olan tüketiciler artık sorunsuz bir şekilde İnternet ve İnternet dışı ortamlar arasında geçiş yapıyor ve navigasyon yardımcısı olarak mobil cihazlarını kullananların sayısı günden güne artıyor.

Pazarlamacıların İnternet'ten mağazalarına ve mağazadan İnternet'e trafik çekmek için reklam harcamasının atanması konusunda doğru karar vermeleri gerekiyor. İngiltere verilerinin analizi, mobil cihazlarda arama ağı reklamları tarafından sağlanan her dönüşüm için 4 mağaza ziyaretinin gerçekleştiğini gösteriyor.

İnternet üzerinden satışlar hızla artıyor ancak tüketicilerin satın alma işlemlerinin çoğu hâlâ mağazada gerçekleşiyor. İnternet üzerindeki etkinlikle mağaza ziyaretleri arasındaki bağlantının daha iyi anlaşılması, markaların harcamalarını ve mağaza içi dönüşüm oranlarını optimize etmesine yardımcı olacak.

Satış görevlileri, dijital reklamcılığın potansiyel müşterileri artırmaya yardımcı olduğunu bilecek ve sadece vitrinlere bakmayan, hâlihazırda ürün satın alacağını belli eden müşterilerle satış gerçekleştirmek için yeteneklerini kullanabilecek.

Otomotiv, bu performans analizlerinden yararlanılan sektörlerden biridir. Daha önce, pazardaki potansiyel müşteriler bir dergideki inceleme yazısını okur, broşür ister ve bir dizi test sürüşü yapardı. Şu anda ise yeni otomobil alacak olan 10 kişiden 9'u, ürünün performans özelliklerini ve incelemeleri okumak, en iyi fiyatları ve takas fiyatlarını öğrenmek, ilgili videoları izlemek için İnternet üzerinden araştırma yapıyor1.

BMW ve Nissan gibi otomobil markaları, İnternet üzerindeki etkinlikle bayilere yapılan ziyaretler arasındaki bağlantı hakkında daha doğru bilgilere ihtiyaç duyuyordu. AdWords'deki Mağaza Ziyareti Dönüşümlerini kullanarak, anahtar kelime düzeyinde verileri analiz edebildiler ve bir reklamı tıklayan kullanıcı ile galeri ziyareti arasında bağlantı kurabildiler.

Nissan, İnternet üzerindeki reklam harcamasını optimize etmek için bu verileri kullandı ve arama ağı reklamlarına yapılan tıklamaların mağaza ziyaretiyle sonuçlandığı dönüşümler için %5 dönüşüm oranı kaydetti. Özellikle, mobil cihazlarda elde ettiği %6 dönüşüm oranı etkileyiciydi. Benzer şekilde, BMW’nin arama motoru pazarlamacılığı testinde, bir arama ağı kampanyasındaki tıklamaların %3,5'inin 30 gün içinde otomobil bayisine yapılan ziyaretlerle sonuçlanarak dönüşüm sağladığı görüldü.

Çoğu tüketici yolculuğu mobil cihazlarda başlıyor. Artık birçok gelişmiş pazarda, masaüstü cihazlara kıyasla mobil cihazlarda daha fazla arama gerçekleşiyor 2. Markalar, mobil cihazlarda önemli anlarda müşterilere ulaştıklarından emin olmak için Konum Arama reklamları ve kısa süre önce Londra'daki Think Retail etkinliğinde duyurularak kullanıma sunulan Alışveriş İçin Müşteri Eşleştirme özelliği dahil bir dizi AdWords aracını kullanabilir. Bu ürünler, potansiyel müşteri olma ihtimali yüksek olan kitlelerin belirlenmesine yardımcı olur ve daha doğru hedefleme sağlar.

İnternet üzerindeki reklam harcamasının çevrimdışı potansiyel müşteriler oluşturma konusundaki başarısını bilen pazarlamacılar, rekabet avantajı sağlayacak ve satışları artıracak, arama ağından mağazaya kadar tamamen entegre kampanyalar geliştirebilir.

Yousician ve YouTube: Müzik öğrenmenin keyfini dünyaya yayıyorlar