Mobil Siteniz Yeterince Hızlı mı? Sitenizi Test Edin.

Ağustos 2016

Mobil sitenizin yüklenmesi ne kadar sürüyor? Beş saniye? On saniye? İşte bu birkaç saniyelik fark, ziyaretçilerin sitenizde kalmasının ya da onları kaybetmenizin nedeni olabilir, çünkü insanlar beklemekten hoşlanmaz. Çoğu sitenin yüklenirken ziyaretçilerinin yarısını kaybettiği bir gerçektir.Kullanıcıların %46'sı, telefon üzerinden web'de gezinirken en fazla sinirlerini bozan şeyin yavaş yüklenen sayfaları beklemek olduğunu belirtiyor.

test-my-site-tk

Biraz yardımla her işletmenin hızlı bir mobil siteye sahip olabileceğini düşünüyoruz. Bu nedenle, Sitemi Test Et aracı üzerinden sitenizin hızını test etmeye yönelik bir dizi yeni özelliği kullanıma sunuyoruz. Bu özellikler sayesinde şunları görebiliyorsunuz:

● Sitenizin mobil hızı: Kullanıcıların %50'si, bir sitenin iki saniyeden kısa sürede yüklenmesini bekliyor. Sitenizin ne kadar hızlı yüklendiğini öğrenin.

● Kaybediyor olabileceğiniz ziyaretçilerin sayısı: İş mobil hıza geldiğinde her saniyenin önemi vardır. Bir mobil sayfanın yüklenmesi için gereken fazladan her saniye, dönüşümleri %20 kadar düşürebilir. Yükleme sırasında kaç kullanıcının sitenizi terk ediyor olabileceğini öğrenin.

● Rakiplere göre durumunuz: İşletmenizin sektörünüzdeki diğer işletmeler karşısındaki durumunu görün.

● Sitenizi hızlandırmanın yolları: Size e-posta yoluyla, sitenizi nasıl hızlandırabileceğinize ilişkin belirli tavsiyeler içeren özel bir değerlendirme göndereceğiz.

Site hızınızı arttırmak adına atacağınız birkaç adım büyük fark yaratabilir. Nashville merkezli, evcil hayvan dostu ve çocuklar için güvenli çitler konusunda uzman olan Yard Dog Fence Company, Sitemi Test Et aracının sunduğu tavsiyelere uyarak mobil hızını önemli ölçüde arttırdı. Mobil sitelerindeki resimlerin boyutlarını küçülterek önceden 26 saniye olan yüklenme hızını 5 saniyeye indirdiler. Yard Dog'un sahibi Michael Casper, bu değişikliğin büyük fark yarattığını söylüyor ve ekliyor: "İşimizin %90'ı mobil sitemizden geliyor. Mobil sitemizin hızını artırdığımızdan beri satışlarımızı ikiye katladık."

Bunun gibi değişiklikler sizin işinizi de derinden etkileyebilir. Sitemi Test Et, aracını hemen kullanmaya başlayın.

Weenect Site Hızını Ele Alarak Mobil Dönüşümleri ve Geliri Artırıyor