Everest, mobil cihazlara öncelik veren stratejisiyle site hızını artırıp kullanıcı deneyimini geliştiriyor

Eylül 2017

Olası satış yaratma stratejisi izleyen ev geliştirme şirketi Everest, pazardaki doğrudan rakipleri arasından sıyrılmak için sınıfında en iyi dijital deneyimi sunmayı hedefliyor. Şirket bu hamlesiyle, markanın "Fit the best" (En kalitelisini kullanın) taahhüdüne de uygun hareket ediyor. Everest; müşterilerin doldurduğu randevu formlarının dönüşüm oranı, site hızı ve planlanan randevu sayısına odaklandı. Bu nedenle, potansiyel müşterilerin ilgisini çekip onlara kaliteli hizmet sunabilmek için, web sitesinin teknik açıdan kusursuz olması gerekiyordu.

Everest hakkında

Çift cam ve ev geliştirme şirketidir

1965'te kurulmuştur

Genel merkezi Cuffley, Hertfordshire'dadır

HEDEFLER

Sınıfında en iyi web deneyimini sunmak

Markanın "Fit the best" (En kalitelisini kullanın) taahhüdünü yansıtmak

Pazardaki doğrudan rakipler arasından sıyrılmak

YAKLAŞIM

En iyi uygulamalara göre hız ve kullanıcı deneyimi optimizasyonu için Google ile iş ortaklığı kuruldu

Formlar, görseller, galeriler ve daha fazlası için öneriler uygulandı

Önemli başarı ölçütü olarak hıza odaklanıldı

Mobil cihazlara öncelik veren geliştirme yaklaşımı oluşturuldu

SONUÇLAR

Dönüşüm oranlarında %40 artış görüldü

Google, Everest için özel kullanıcı deneyimi ve teknik site hızı denetimi sundu. Bu kapsamda, kullanıcı deneyimi için ardışık test düzeni önerilerinin yanı sıra, önerilen site performansı optimizasyonları da sağlandı. Ayrıca sitenin yüklenme sürelerini kısaltıp formlar, galeriler ve görselleri geliştirmek için yöntemler sunuldu.

Sürekli geliştirmeler ve testlerle birlikte, Everest'in dijital stratejisinde artık mobil cihazlara öncelik veren geliştirme yaklaşımı benimseniyor. Pazarlama Müdürü Anthony Threlfall, "Bir geliştirmenin kullanıcılara sunulup sunulmayacağına karar verirken, hız üzerindeki etki bizim için çok önemli bir başarı ölçütü," diyor. "Siteyi yavaşlatan geliştirmeleri kullanıma sunmuyoruz."

Satış promosyonlarının performans üzerindeki etkisini ayrı olarak değerlendirmek zor olsa da, yeni kullanıcı deneyimi optimizasyonları uygulandığından beri dönüşüm oranında %40 artış görüldü. Anthony, "Tüm metriklerde gelişme kaydettik. Artık site performansını durmadan artırıyoruz," diyor.

Sayfanın yüklenme süresindeki düşüşe odaklanmak, daha kullanıcı dostu bir dijital ortam oluşturulmasını sağladı. Anthony, "Elimizdeki üçüncü taraf etiketleri ve yeni işlevler ekleme şeklimizi de en baştan değerlendirmemiz gerekti," diyor. Yeni sayfa yükleme mantığı sayesinde müşteri deneyimi ciddi ölçüde geliştirildi. Örneğin, artık sayfalar aşağıdan yukarı değil, yukarıdan aşağı yükleniyor. Böylece kullanıcılar, aradıkları bilgilere artık en düşük gecikmeyle erişebiliyor.

Bundan sonraki süreçte Everest ekibi, Google ile iş ortaklığını sürdürerek sitede yapılabilecek yeni değişiklikleri belirlemeyi ve site kalitesini korumayı planlıyor. Bu çalışmalar kapsamında ekip, siteden gereksiz etiketleri kaldırıp hızı daha da artırmak için Google araçlarından yararlanarak, tüm üçüncü taraf ürünleri yeniden düzenlemeye çalışıyor.

Weenect Site Hızını Ele Alarak Mobil Dönüşümleri ve Geliri Artırıyor