Satıcılara Yönelik Görüntülenebilirlik İncelemesi: Görüntülenebilirlik ölçümünü etkinleştirmek için kullanılabilecek 2 ipucu

Anish Kattukaran / Nisan 2016

Toplam görüntülenebilir reklam gösterimi sayısında artışın, site ve uygulamalardaki reklam performansı ve reklamveren memnuniyetini de artırdığı görülmüştür. Yayıncılara ve uygulama geliştiricilerine reklamlarının görüntülenebilir olarak ölçülme olasılığını artırma konusunda yardımcı olmak üzere, Google'ın MRC onaylı görüntülenebilir gösterim ölçüm teknolojisi Aktif Görüntüleme ile edinilen bilgilerle, 5 bölümlük "Görüntülenebilirlik İncelemesi" serisini başlatıyoruz. Seri boyunca, reklam görüntülenebilirliğini geliştirmenize yardımcı olacak en iyi teknik uygulamalardan bazılarını paylaşacağız.

Bu seride aşağıdaki konular ele alınacaktır:

  • Görüntülenebilirlik ölçümünü etkinleştirme
  • Hız ve duyarlılık konusunda web sitelerini optimize etme
  • Reklamları optimum görüntülenebilirlik için düzenleme
  • Optimum görüntülenebilirlik için reklam ve içerik yükleme

Dünya genelindeki yayıncılar ve uygulama geliştiricileri, DoubleClick for PublishersDoubleClick Ad ExchangeAdSense ve AdMob platformlarında Google'ın Aktif Görüntüleme teknolojisinin kullanılabilmesiyle, hiçbir ek ücret ödemeden görüntülenebilirliği sorunsuz bir şekilde ölçebiliyor. Bu serideki ipuçları görüntülenebilirlik oranlarını anlamanın ötesine geçmenize ve sitenizde ya da uygulamanızda görüntülenebilirliği optimize etmenize yardımcı olur. Böylece, tüm gösterimlerinizin görüntülenebilir olmasını sağlayabilirsiniz.

Bu bilgi ve öneriler, reklam sonuçlarını iyileştirmek için yayıncılar ve geliştiricilerle birlikte binlerce saat çalışan hizmet ekiplerimiz tarafından hazırlanmıştır.

Görüntülenebilirlik infografik örneğini aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Satıcılara Yönelik Görüntülenebilirlik İncelemesi: Görüntülenebilirlik ölçümünü etkinleştirmek için kullanılabilecek 2 ipucu 2
Tüketici Barometresi