TÜM İHTİYAÇLARIMIZI KARŞILIYOR MU ANLARI

Temmuz 2016

Canan ve eşi yeni bir evle ilgili pazar araştırmasına çıkar. Araçta giderken yeni konut çalışması hakkında bir reklam dikkatlerini çeker ve Canan akıllı telefonunu kullanarak yol tarifinden, yakındaki okullara ve kat planlarına kadar her şeyi araştırmaya başlar.

Ev alma gibi bazı satın alma işlemlerinde üzerinde düşünmek için uzun yolculuklar yapılır ve tüketiciler, büyük hedeflerine ulaşmak için küçük adımlar atarken akıllı telefonlarını kullanır. Dijital araçlar sayesinde tüketiciler istedikleri zaman araştırma yapabilir. Böyle anlarda markalar, satın alma işlemini yapmaya sıra geldiğinde tüketicilerin aklına gelen temel markalar arasında yer almak istiyorlarsa, orada olmalı ve onlara yararlı içerik sağlamalıdır. Başka bir faktör? Dünyada yayınladığınız (veya rakiplerinizin yayınladığı) ve müşterilerin harekete geçmesini veya daha fazla araştırma yapmasını sağlayabilecek mesajları düşünün. Müşterilerin ilgisini çekmek için orada olmaya ve onlara yol göstermeye hazır olun.


"Akıllı telefon kullanıcılarının %90'ı, hareket halindeyken uzun vadeli hedeflerine veya çok adımlı bir sürece doğru ilerlemek için telefonlarını kullanır."
"ŞU ANDA İHTİYACIM VAR AMA İŞTEYİM" ANLARI