BMW UK, AdWords'deki mağaza ziyareti dönüşümlerinden elde edilen bilgilerle arama motoru pazarlamacılığından 173:1 yatırım getirisi elde etti

Ağustos 2016

Sürekli bağlantı, işletmelerin müşterilerine deneyim sunma yöntemlerinde çığır açan değişiklikleri de beraberinde getirdi. Dijital ve fiziksel ortama yayılan karmaşık satın alma yolları hakkında daha iyi bilgi sahibi olmak, reklamverenlerin dijital pazarlama programlarını optimize etmesine, müşterileri için daha iyi deneyimler tasarlamasına ve bütçeyi daha etkili bir şekilde tahsis etmesine yardımcı olabilir. Mağaza ziyareti dönüşümünün ölçülmesi, bu bilgileri ortaya çıkararak kaç ücretli arama etkileşiminin reklamverenin fiziksel mağazasına ziyaretle sonuçlandığını göstermede büyük önem taşır.

HEDEFLER

Dijitalden fiziksele tüketici davranışını ölçme

YAKLAŞIM

AdWords'deki mağaza ziyareti dönüşümleri kullanıldı

SONUÇLAR

Ücretli aramaların %3,5'inin 30 gün içinde 146 bayide mağaza ziyaretiyle sonuçlandığı keşfedildi

Arama motoru pazarlamacılığı kampanyalarında 173:1 yatırım getirisi

Dünyanın en büyük lüks otomobil üreticilerinden biri olan BMW UK, kullanıcıların araba satın almak gibi büyük bir karar verirken araştırmalarını genellikle İnternet üzerinden yaptığını biliyordu. Gerçekten, yeni araba satın alan on kişiden dokuzu, satın alma işlemini gerçekleştirmeden önce İnternet üzerinden araştırma yapıyor. Bunlardan %78'i arama yaparak başlıyor ancak sadece %26'sı İnternet üzerindeki potansiyel müşteri formunu dolduruyor. Bu, araba üreticileri ve pazarlama ekipleri için ölçüm açısından zorluğa yol açıyor.1

BMW UK, Avrupa, Orta Doğu, Afrika'da dijitalden fiziksele geçişteki tüketici davranışını anlamak için Google AdWords'deki mağaza ziyareti dönüşümlerini ölçmeye başladı. Yatırım veya kurulum gerekmiyordu. Peki, bu teknoloji nasıl çalışıyor? Google Haritalar tüm dünyada milyonlarca binayı haritaya yerleştirdi. Bu harita bilgileri, Google'ın kullanıcı tabanına ait konum geçmişiyle birleştirilebiliyor. Ancak, iyi bir konum sinyali ve kusursuz haritalar olsa bile, veri kalitesindeki sorunlar mağaza ziyaretlerinin saptanmasını zorlaştırabiliyor. Bu nedenle, 1 milyondan fazla kullanıcıdan oluşan bir anket paneli, mükemmele yakın bir doğruluk elde etmek için Google'ın algoritmalarının kalibre edilmesine yardımcı oluyor.

Bu araç sayesinde, BMW UK, ücretli aramaların %3,5'inin 30 gün içinde 146 bayide mağaza ziyaretiyle sonuçlandığını öğrendi. BMW UK, diğer medya kaynaklarının etkisini hesaba katarak ölçülü bir indirim oranı uyguladıktan sonra bile arama motoru pazarlamacılığı kampanyalarından 173:1 yatırım getirisi elde etti. Elde ettiği bu güçlü sonuçlarla BMW UK şimdi, tüm cihazlarda ve dönüşüm hunisinde daha erken mağaza ziyareti almak için kampanyalarını optimize ediyor.

"Mağaza ziyaretleri, tıklama başına ödeme arama etkinliğimize ve ücretli Arama Ağı kampanyalarımızı optimize etme yöntemimize dair inanılmaz bilgiler sağlıyor," diyor iProspect İngiltere Ücretli Ödeme Bölümü Başkanı Kasia Zieba. "Mağazaya gelen müşteri sayısı ölçümünü uygulamaya geçirmemiz, dijital tüketici yolculuğuna dair bilgilerimizi gerçekten güçlendiriyor."

Dijital Video Reklamlarla Yapılan Bir Yıllık Denemelerden Sonra Neler Öğrendik?