Hertz, dinamik reklam optimizasyonu sayesinde görüntülü reklamcılık gelirini %215 artırdı

Eylül 2018

Hertz'in İsveç'teki dijital ekibi ve Nordic Morning'deki ajansı, tüketicilerin Hertz'in sitesini ziyaret ettiğini ancak araç kiralama işlemini tamamlamadan rezervasyon sürecini sonlandırdığını fark etti. Ekip, rezervasyon sayısını artırmak için Hertz'e yoğun ilgi gösteren bu kullanıcıları siteye tekrar çekmenin yollarını keşfetmek istiyordu.

Hertz hakkında

Araç kiralama şirketi

Stokholm'deki İsveç genel merkezi

Hedefler

Dönüşüm hunisindeki tüm aşamaları kapsayan bir görüntülü reklam stratejisi oluşturma

Müşterilerin sitede oluşturduğu sinyallerden yararlanma

Yaklaşım

Google Marketing Platform Display & Video 360'ta, rezervasyonlarını tamamlamamış eski site ziyaretçilerinden oluşan bir kitle oluşturuldu

Display & Video 360'ta özel indirim teklifleri içeren dinamik banner'lar tasarlandı

Doğru tüketicilere etkin bir şekilde ulaşmak için Display & Video 360 kullanıldı

Görüntülü reklamların sağladığı sonuçlar

%215 gelir artışı

Site üzerindeki işlemlerde %111 artış

Edinme başına maliyette %85 azalma

Söz konusu yaklaşım artık Hertz'in her zaman etkin olan stratejisinin bir parçası

Nordic Morning, siteyi ziyaret edip rezervasyon sürecini başlattıktan sonra siteden ayrılan kullanıcılardan oluşan kitleler oluşturmak için Hertz adına Google Marketing Platform Display & Video 360'tan yararlandı. Tüketicilerin daha rekabetçi bir fiyat aramak için rezervasyondan vazgeçeğini düşünen Hertz ekibi, özellikle bu kullanıcılara yönelik indirim teklifleri de oluşturdu. Display & Video 360'ı kullanarak, feed aracılığıyla özel teklifler eklemek için dinamik banner'lar tasarladılar ve değerli eski site ziyaretçilerinin dikkatini çekmek için teklifler belirlediler.

Akıllı taktikleri, karşılığını fazlasıyla verdi. Hertz'in Dijital Satış ve İletişim Direktörü Anders Tärnell, "Harika sonuçlar elde ettik!" diyor. "Özel teklif içeren banner'ı görüntüleyen çok sayıda kullanıcının sitemize tekrar gelip dönüşüm gerçekleştirdiğini gördük. Dinamik reklam optimizasyonuna başladığımızdan beri görüntülü reklamlardan sağladığımız gelir %215, görüntülü reklamlardan elde ettiğimiz işlemler %111 arttı." Dahası, edinme başına maliyet Hertz'in yayınladığı diğer görüntülü reklam ağı kampanyalarına kıyasla %85 düşüktü.

Anders, "Artık yeni kampanyalar oluştururken dinamik reklam optimizasyonunu her zaman göz önünde bulunduruyoruz," diyor. "Bu sayede Google'ın dinamik reklam çözümünü keşfettik. Google Marketing Platform ve Nordic Morning ile birlikte daha da gelişmiş bir yapılanma oluşturacak ve hedef kitlelerimize uygun daha fazla dinamik reklam yapacağız."

"Harika sonuçlar elde ettik! Özel teklif içeren banner'ı görüntüleyen çok sayıda kullanıcının sitemize tekrar gelip dönüşüm gerçekleştirdiğini gördük."

– Anders Tärnell, Dijital Satış ve İletişim Direktörü, Hertz

2021 ölçümleme stratejinizi belirlerken "artımlılık" kavramını her yönüyle anlamak