Otomatik Akıllı Görüntülü Reklam Kampanyaları Toyota'nın EBM'yi %33 Oranında Düşürmesine Yardımcı Oldu

Temmuz 2017

Türk otomotiv sektöründeki payını artırmak isteyen Toyota, test sürüşleri için potansiyel müşteri bulmak amacıyla Google Görüntülü Reklam Ağı'nı kullanıyor. Şirket, Toyota araçlarının pazarlaması, satışı ve satış sonrası servisinden sorumlu uluslararası bir distribütör olarak edinme başına maliyeti düşürmek istiyordu. Böylece Google Görüntülü Reklam Ağı'nda Akıllı görüntülü reklam kampanyaları kullanarak potansiyel müşteri sayısını en üst düzeye çıkarmak için kolları sıvadı.

Toyota

Türkiye'de 1990 yılında faaliyete geçti

Genel merkezi İstanbul'da

HEDEFLER

Test sürüşü rezervasyonlarını teşvik etmek

Toyota bayilerine yapılan ziyaretleri artırmak

Potansiyel müşteri oluşturma etkinliklerinde edinme başına maliyeti düşürmek

YAKLAŞIM

Akıllı görüntülü reklam kampanyaları devreye sokuldu

Otomatik hedefleme, teklif verme ve oluşturmanın avantajlarından yararlanıldı

SONUÇLAR

Tüm görüntülü reklam dönüşümlerinin %40'ı Akıllı görüntülü reklam kampanyalarından geldi

Diğer Google Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarından %33 daha düşük edinme başına maliyet görüldü

Akıllı görüntülü reklam kampanyaları artık potansiyel müşteri oluşturma aracı olarak sürekli kullanılıyor

Toyota, kullanıcıları araçlarıyla test sürüşüne çıkmak için rezervasyon yapmaya teşvik etmeyi ve bayilere giden müşteri sayısını artırmayı amaçlıyordu. Bu kapsamda, Google Görüntülü Reklam Ağı'nda sürekli yayınladığı yeniden pazarlama ve pazar içi kampanyalarını desteklemek üzere Akıllı görüntülü reklam kampanyalarını devreye soktu.


"Reklamlarımızı doğru kişilerle buluşturmak ve dönüşüm performansını artırmak bizim için çok önemliydi. Akıllı görüntülü reklam kampanyaları sayesinde, bu dönem boyunca edinme başına maliyetimiz diğer Google Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarına kıyasla %33 daha düşük oldu."

 - Erhan Yılmaz, Hesap Yöneticisi, Digitouch


Yalnızca bir hedef teklif, kampanya bütçesi ve reklam öğeleri gerektiren Akıllı görüntülü reklam kampanyaları, Toyota ekibine görüntülü reklamcılığın karmaşık değişkenlerini yönetmek için basit ve akıllı bir çözüm sağladı. Hedef EBM'yi temel olarak kullanan Akıllı kampanyalar, her reklam açık artırmasında teklifleri dönüşüm olasılığı düzeyine göre otomatik olarak optimize etti. Bu arada, kampanya yayınlanırken otomatik hedefleme de optimizasyonu sürdürdü. Diğer bir deyişle Toyota'nın reklamları en fazla dönüşüm alacağı yerlerde gittikçe daha fazla görünmeye başladı. Son olarak, reklamlar Toyota ekibi tarafından önceden sağlanan harekete geçirici mesajlar, model açıklamaları ve görsel öğelerden otomatik olarak oluşturuldu.


"Toyota'nın çevrimiçi kampanyalarında hem bilinirliği hem de performansı artırmak üzere Google Görüntülü Reklam Ağı'nda otomatik teklif stratejileri kullanmak bizim için çok yararlı oldu. Mükemmel sonuçlar elde ettik."

 - Barış Erdim, Pazarlama Grubu Müdürü, Toyota Türkiye


Sonuçta, Akıllı görüntülü reklam kampanyalarının yayınlandığı dönemde tüm görüntülü reklam dönüşümlerinin %40'ı bu kampanyalardan geldi. Aynı dönemde yayınlanan diğer Google Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarına göre %33 daha düşük bir edinme başına maliyete ulaştık. Bu başarılar sayesinde Toyota, potansiyel müşteri oluşturmak üzere Akıllı görüntülü reklam kampanyalarını artık sürekli kullanıyor.

ad11f_Toyota_Turquie
Lyft'in Araç Paylaşım Topluluğunu Pazardaki Kitleler ile Büyütme