Purplebricks Veriye Dayalı İlişkilendirme ve Akıllı Teklif ile performansı artırıyor

Eylül 2016

Karma emlak ofisleri için satış fırsatı oluşturmada önemli bir kanal olan ücretli arama ile, Purplebricks dönüşüm arayışı içinde bütçesini daha ileri götürmek için her fırsatı araştırıyor.

Birleşik Krallık'ta 2014 Nisan ayında, karma emlak ofisi Purplebricks açıldı.Yerel emlak uzmanlarının derin alan bilgisini bir dijital platformun kolaylığı ve rahatlığı ile birleştiren yenilikçi iş modelleri, onlara o zamandan bu yana Birleşik Krallık'ta en hızlı büyüyen emlak ofisi olmalarında yardımcı oldu ve 2015'in 100 Yeni İşletmesi Listesi'nde birinci sıra da dahil olmak üzere bir dizi ödül kazandırdı.

Cadde üstünde fiziksel bir yerleri olmaksızın faaliyet gösteren karma çevrimiçi bir işletme olarak, Purplebricks farkındalık oluşturmak için televizyon ve radyo da dahil olmak üzere çeşitli pazarlama kanallarını kullanıyor. Bununla birlikte, Purplebricks Dijital Alım Müdürü Neil Jones'un da açıkladığı gibi, Google AdWords satış fırsatı oluşturmalarında ana destek noktalarından biri: “Ücretli kanallar, hem marka hem de genel kampanyalar yoluyla nitelikli ve kararlı satış fırsatları oluşturmada en güçlü kanallar olduklarını kanıtladı.”

Purplebricks’in müşterilerine tekliflerinin özünde olan şey sadece hizmet ve uygunluk konusunda geleneksel emlak ofislerinden daha iyi performans göstermek değil, aynı zamanda değer açısından da onları alt etmektir. Geleneksel emlak ofisleriyle karşılaştırıldığında, müşteriler Purplebricks aracılığıyla satış yaparken ortalama 4.000 Sterlinden daha fazla tasarruf ediyor ve bu tasarrufu sağlamak için pazarlama ekibinin maliyetleri kontrol altında tutması gerekiyor. Verimlilik konusundaki bu çabanın parçası olarak ve satın alma dönüşüm hunisinin her aşamasında kendi kampanyaları ve anahtar kelimelerinin gerçek değerini anlamak için, Purplebricks son zamanlarda AdWords'de yeni Veriye Dayalı İlişkilendirme Modeli'ni denemeye başladı.

Veriye dayalı ilişkilendirme, reklamverenlerin, bir müşterinin dönüşüm öncesinde marka ile her arama ağı reklamı etkileşimini analiz etmek için makine öğrenimini kullanarak, geleneksel son tıklama modellerinin ötesine geçmelerini sağlıyor. Analiz edilen dönüşüm ve kampanya verileri her reklamveren için benzersiz olduğundan, her veriye dayalı model de aynı zamanda benzersizdir. Çünkü, reklamverenlere, dönüşüm döngüsünün tüm farklı aşamalarında ayrı ayrı anahtar kelimelerin performansı konusunda mümkün olan en iyi bilgiyi verir. Herhangi bir bütçe için dönüşüm sayısını en yüksek düzeye çıkardığından, daha iyi veri daha iyi ilişkilendirme ve daha akıllı teklifler demektir.

Sonuçlar

Veriye Dayalı İlişkilendirme modelini kullanmaya başlamadan önce, Purplebricks zaten son tıklama ilişkilendirmesi olan belirli kampanyalarda Hedefli EBM kullanmaktaydı. Böylece, yeni modele geçmek dönüşüm ayarlarını düzenlemek kadar basitti. Yeni sistemi uygulayan Purplebricks hemen elde edebileceği avantajları gördü. Genel kampanyalar dönüşüm oranında ortalama %28 artış elde ederken, dönüşüm performansında %70 oran ile mobil genel kampanyalar daha da iyi artış gösterdi. Ek veriler aynı zamanda pazarlama ekibi için değerli zaman tasarrufu sağladı. Böylece, ek analiz olmaksızın genel anahtar kelimeler ve mobil cihazların gerçek değerini görebildiler.

Purplebricks'e aylık bütçesi için daha yüksek sayıda dönüşüm elde etmesini sağlayan daha düşük EBM'ler ve markanın gelecekteki anahtar kelime stratejisini besleyen yeni anahtar kelime bilgileri ile, Neil Jones, yeni ilişkilendirme modelinin değeri konusunda emin: "Sektörümüz henüz emekleme aşamasında ve şirket olarak bizim için bir rekabet avantajı sağlayabilecek her fırsatı yakalamak önemli. Hedefli EBM ve Veriye Dayalı İlişkilendirme bize daha düşük EBM'ler verdi ve rekabetçi ve değişken ortamda rekabet etmemizi ve büyümemizi sağladı.”

Özet

Müşteri:
Purplebricks

Hedef:
Etkili edinme başına maliyet (EBM) ile nitelikli satış fırsatları oluşturma
Dönüşüm hunisiyle çevrimiçi kampanyalar ve anahtar kelimelerin gerçek değerini anlama

Yaklaşım:
Adwords Son Tıklama İlişkilendirme Modeli'ni Adwords Veriye Dayalı İlişkilendirme Modeli ile değiştirdi

Sonuçlar:
Genel kampanyalardaki dönüşüm oranında %28 artış
Mobil genel kampanyalardaki dönüşüm oranlarında %70 iyileşme
Ek veriler aynı zamanda pazarlama ekibi için değerli zaman tasarrufu sağladı. Böylece, markanın gelecekteki anahtar kelime stratejisine odaklanabiliyorlar

#Reflections: Ray-Ban ile Özel Selfie Paylaşımı