YouTube Kullanan Modern Anneler Kendi Ebeveynlik Biçimlerini Keşfediyorlar

İndir
Kate Stanford / Temmuz 2017

Annelerin YouTube'u daha çok yalnız başına izlediklerini biliyor muydunuz? Anneler Günü şerefine annelerin (#AllTheMoms) çevrimiçi video izleme biçimlerini inceliyoruz. Google ve Ipsos Connect işbirliğiyle yapılan yeni araştırmaya göre YouTube'daki anneler arasında altı trend söz konusu.

Happy Mother’s Day to #AllTheMoms

Annelik birleştirici bir güçtür. Her ne kadar annelerin favori videoları kendileri kadar çeşitli olsa da YouTube'daki anneler, video izlemelerinin üç temel nedeni konusunda birleşiyorlar: YouTube'da video izlemelerinin 1 numaralı nedeni eğlence. Bunu sırasıyla öğrenim ve çocuklarıyla birlikte video izleme takip ediyor.1 YouTube'daki tüm anneleri (#AllTheMoms)tanımanıza yardımcı olacak, tüketicilere ilişkin altı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz:

1. Annelerin mobil olmaları daha olası

Annelerin akıllı telefon kullanmaları babalara kıyasla büyük oranda daha olası.2 Cricket Wireless, geçtiğimiz yıl #PhotoMombing için bir harekette teknoloji konusunda bilgili annelerin sevgisini kazanarak YouTube Ads Leaderboard'da yer aldı:

#PhotoMombing! Because Moms Are the Bomb!

2. Anneler YouTube'da genellikle tek başlarına zaman geçiriyorlar

Annelerin YouTube'da video izlemelerinin 1 numaralı nedeni, eğlenmek ve rahatlamaktır.3Annelerin sadece kendilerine ayırdıkları bu zamanı hak ettiğini kabul ediyoruz. Clinique, What'sUpMoms adlı YouTube içerik oluşturucusuyla işbirliği yaparak bu trendi yakaladı:

Am I Getting OLD?!? (Funny Clinique Ad)

3. Anneler rehberlik alabilecekleri videolar istiyorlar

Annelerin YouTube'da video izlemelerinin 2 numaralı nedeni, kendileri için ipucu aramaktır: 10 anneden 7'si, ebeveynlik konusunda yardım almak için YouTube'a geliyor.4 Sıradan konulardan önemli konulara kadar yanıt arayan annelerin çoğu, online videolara başvuruyor.5 YouTube'da "mezuniyet balosu saçı" konusunda ilginin yükseldiği zamanlarda Cute Girls Hairstyles gibi içerik oluşturucular, ailelere yönelik eğitici videolarla hazır bulunuyor:

3 Prom Hairstyles | Updo | Cute Girls Hairstyles

4. Markaların ebeveynlik konusundaki rehberliklerine açıklar

Annelerin %70'inden fazlası, ebeveynlik konularında yardım aradığı sırada YouTube'daki markaların veya şirketlerin videolarına açık.6 Markalı videoları buluyorlar: Ebeveynlik konularında yardım almak amacıyla YouTube videolarına başvuran annelerin yarısından fazlası, markalar veya şirketler tarafından hazırlanan videoları izliyor.7 Johnson's Baby, bebek uyutmaya yönelik adım adım açıklamalı eğitici videolarıyla ihtiyaç duyulduğu anlarda ulaşılabilen, mükemmel bir marka örneği:

How To Get Baby To Sleep with a Bedtime Routine | JOHNSONS®

5. Anneler en yakın arkadaşlarıyla bağlantı kurmak için YouTube'da video izliyorlar

10 anneden 7'si, çocuğunu en iyi arkadaşlarından biri olarak gördüğünü söylüyor.8 Eğlence ve ipucu arayan annelerin YouTube'da video izlemelerinin 3 numaralı nedeni, biricikleri olan çocuklarıyla birlikte video izlemek.9 Hasbro, ebeveynlerin ve çocukların birlikte izleyecekleri düşüncesiyle "Hanazuki" adlı orijinal bir YouTube dizisi hazırladı. Bu şov, farklı ruh hallerine ve hislere sahip olmanın ve bunları keşfetmenin normal olduğu mesajını veriyor ve ebeveynlerle çocuklar arasında bu konuya dair sağlıklı sohbetlerin fitilini ateşliyor:

Hanazuki - Season 1 Trailer

6. Anneler YouTube'da kendi kişisel tutkularının peşinden gidiyorlar

Anneler YouTube'da kaya tırmanışından yemek pişirmeye kadar kişisel tutkularının peşinden gidiyorlar. Ancak çocuk sahibi olduktan sonra bunları yapmaya devam ettiklerini söyleme olasılıkları babalara kıyasla büyük oranda daha az.10 YouTube'da eğitici videolar hazırlayarak tutkusunu mesleğe dönüştüren bir anne ve anneanne olan, Missouri Star Quilt Company kanalından Jenny ile tanışın.

Missouri Star Quilt Co. uses YouTube and Video Ads to grow their business

Modern anneliğin eşsiz yönlerini diğer markaların nasıl işlediğini şu oynatma listesinde keşfedebilirsiniz: Ads That Recognize #AllTheMoms.

Hasbro, YouTube'da Gerçekleştirdiği Marka Lansmanının Arkasında Yatan İçerik Stratejisini Paylaşıyor