Autoglass, Mobil Cihazlar için Optimize Edilmiş Bir Siteyle Randevuları, Uygulama İndirmelerini ve Trafiği Artırdı

İndir
Eylül 2015

Araba camlarının genellikle beklenmedik zamanlarda hasar görmesi nedeniyle, Autoglass, araba camı onarımının aciliyetine en uygun ortamın mobil cihazlar olduğunu gördü. Şirket mobil cihazlar için optimize edilmiş bir site oluşturdu, mobil Arama Ağı reklamları yayınlamaya başladı ve mobil cihazlara özel "tıkla ve ara" reklam uzantıları uyguladı. Ardından, bir "tıkla ve indir" reklam kampanyası eşliğinde bir mobil uygulamayı lanse etti. Autoglass, daha fazla indirme sağlamanın bir yolu olarak, Google Görüntülü Reklam Ağı genelinde, şirketin AdWords hesabından yönetilen uygulama içi reklamlar da yayınlamaya başladı.

HEDEFLER

Hareket halindeki daha fazla kullanıcıya ulaşmak

Mobil cihazlar yoluyla olası satışları artırmak

Rekabetçi pazarda öne çıkmak

YAKLAŞIM

Mobil cihazlar için optimize edilmiş bir site oluşturuldu

"Tıkla ve ara" ve "tıkla ve indir" reklamlarıyla mobil arama uygulandı

Google Görüntülü Reklam Ağı'nda uygulama içi reklamlarla uygulama tanıtıldı

SONUÇLAR

Mobil randevular %11 arttı

Önceki yıla kıyasla %53 daha fazla tıklama elde edildi

10 ayda 4000 uygulama indirildi

 

1979'da kurulan ve merkezi Bedford'da bulunan Autoglass, araç camı onarım ve değişiminde İngiltere'de lider konumdadır. Haftanın 7 günü, günde 24 saat olmak üzere yılın 365 günü faaliyet gösteren şirket, yılda 1,5 milyon sürücünün yardımına koşmaktadır. Hasarı yerel hizmet merkezlerinden oluşan bir ağ yoluyla onarmakla kalmayan Autoglass, aynı zamanda tüm ülkeyi kapsayan bir mobil acil durum hizmeti de sunmaktadır..

Yardım yolda

Otomobil camı hasarları genellikle beklenmedik zamanlarda meydana gelir ve küçük bir çatlak hızla yayılarak tamamen kırık bir ön cama dönüşebilir. Autoglass, araba camı değişiminin aciliyetine en uygun ortamın mobil cihazlar olduğunu gördü. Bunu göz önünde bulunduran şirket mobil dünyayla erken tanıştı ve müşterilerine erişebilmek için 2010'da mobil cihazlar için optimize edilmiş bir site oluşturdu.

O zamandan beri, Autoglass İnternet'teki pazarlama faaliyetlerini planlamak ve uygulamak için dijital medya ajansı Starcom MediaVest Group (SMG) ile çalışıyor. SMG'nin arama yöneticisi Paul Kasamias, “Tümüyle mobil cihazlara yönelik bir site yayınlama konusunda Autoglass öncüydü,” diyor. “Sonuçta her şey müşterinin içinde bulunduğu duruma bağlı. Aracınızla yolda olduğunuzu ve ön camınızın çatladığını varsayalım; acil bir çözüme ihtiyacınız vardır ve o çözüme ulaşmanın en iyi yolu mobil cihazdır."


"Genel olarak, önceki yıla kıyasla mobil randevular %11, tıklamalar %53 arttı. Mobil arama, artık medya planımızda öncelikli durumda ve randevuları artıran temel bir faktör olarak ana odağımız olmaya devam edecek."

Rekabetin çok fazla olduğu bir pazarda bir B2C şirketi olarak Autoglass'ın mobil cihazlardan tam anlamıyla yararlanabileceği yolları sürekli araştırması gerekiyor. Autoglass mobil sitesinin trafiğini artırmaya yardımcı olmak için, 2010'da Google Mobil Reklamlar yoluyla mobil Arama Ağı reklamları yayınlamaya başladı. Ardından, 2012'nin başlarında mobil cihazlara özel reklam uzantıları da uyguladı. "Tıkla ve ara" özelliği Arama Ağı reklamlarında bir telefon numarası görüntüler. Kullanıcılar, tıpkı siteye gitmek için bir bağlantı tıklar gibi, bu numarayı tıklayarak kolayca telefonla arama yapabilir.

2011'de kullanıma sunulan ilk Autoglass mobil uygulaması, müşterilere hareket halindeyken şirketle etkileşimde bulunabilecekleri bir yol daha sağladı. Autoglass bu uygulamayı tanıtmak için "tıkla ve indir" reklamları kullanıyor ve ayrıca, indirmeleri teşvik etmenin bir yolu olarak, şirketin AdWords hesabından yönetilen uygulama içi reklamlardan yararlanıyor. “Geçtiğimiz yıl içinde mobil yatırımlar bariz şekilde arttı,” diyor Paul. “Mobil aramalarda %115'lik bir artış meydana geldi. Uygulama içi reklamları ve "tıkla ve indir" reklamlarını da hesaba katarsanız, toplam artış %220 oldu.”

Kendiniz görün

Mobil ortama yapılan bu önemli yatırım, YG hakkında tam bir fikir sahibi olmak üzere mobil etkinliği izlemek ve ölçmek için sağlam yöntemler gerektiriyor. Autoglass ve SMG; telefonla aramalarda, randevularda ve uygulama indirmelerinde olası satış yaratma ölçümü yapıyor. Paul, “Mobil arama etkinliğimizin gerçek değerini öğrenmek için "tıkla ve ara" reklamlarımızda benzersiz telefon numaraları kullanıyoruz ve böylece, bu numaraları izleyebiliyor ve belirli kampanyalar ve anahtar kelimelerle bağlantılandırabiliyoruz ,” açıklamasını yapıyor. “Ayrıca, indirilen mobil uygulama sayısını ve uygulama yoluyla alınan çevrimiçi randevu sayısını da izliyoruz. Bu, uygulamayı indirip ardından randevu alan kullanıcı sayısı hakkında bilgi edinmemizi sağlıyor.”

Autoglass ve SMG, mobil cihazlar için optimize edilmiş sitelerle kombinasyon içinde çalışan mobil cihazlara özel reklamlar yayınlayarak yüksek düzeyde getiriler elde etti. Paul sözlerine şöyle devam ediyor: “Artık toplam arama trafiğimizin %23'ünü oluşturan mobil aramaya bağlı olarak trafikte, harcamalarda ve randevularda önemli bir artış gözlemledik.” “Toplamda, yıldan yıla mobil randevular %11 ve tıklamalar %53 arttı.” Ancak Paul'ü en çok şaşırtan, uygulama tanıtım faaliyetlerine başladığından bu yana Autoglass'ın uygulama indirmede elde ettiği yüksek hacim olmuş. “Tıkla ve ara tamamlayıcı reklamlarının ve Google Görüntülü Reklam Ağı'ndaki uygulamalarda AdWords üzerinden yürüttüğümüz etkinliklerin birleşimi sayesinde 10 ayda 4000 indirme yapıldı.” Bu etkinliklerden önce, uygulamayı indirilenlerin servis randevusu alanlara oranı 16:1 idi, ancak mobil Arama Ağı ve Görüntülü Reklam Ağı'na yapılan yatırımdan sonra bu oran iOS cihazlarda 3:1'e ve Android cihazlarda 8:1'e yükseldi. Aynı zamanda, randevu başına ortalama maliyet, daha pahalı genel kampanyalardakinden düşük oldu.

Autoglass ve SMG, gelecek için bu temeli geliştirmenin ve mobil ortamın potansiyelini en üst düzeye çıkarmanın yollarını aramaya odaklanmış durumdalar. "Mobil arama, artık medya planımızda öncelikli durumda ve randevuları artıran temel bir faktör olarak ana odağımız olmaya devam edecek," diyor Paul. Ayrıca, mobil ortamın yaratabileceği etkinin tüm boyutlarıyla daha iyi anlaşılmasını sağlayacak yeni raporlama özelliklerinin oluşturacağı bir potansiyel de var ve şirket tüm cihazlar için tek tip bir müşteri deneyimi geliştiriyor ve bu, mobil cihazlar için optimize edilmiş sitenin bir sonraki sürümünü de içine alacak. Paul son olarak şunları ekliyor: “Mobil platform, yalnızca olası satış yaratmaktan daha fazlasını içeriyor; Autoglass için, müşterilere güvenebilecekleri bir hizmet sunmak anlamına geliyor. “Stresli bir durumda müşteriyi rahatlatacak zahmetsiz bir çözüm sağlamaktan, yani mobil ortamınızdan gönderilecek hızlı bir yanıttan bahsediyorum.”

Zalando, mobil aramalarda daha sık yer almaya başladıktan sonra, mobil dönüşümlerini üçte bir oranında artırdı