Yeni cihazlar arası ilişkilendirme raporları ve karşılaştırmalar

Joan Arensman / Temmuz 2016

Tüketiciler bir görevi tamamlamak için sürekli olarak cihazlar arasında geçiş yapıyor. Peki ya bu durum pazarlama stratejinizi nasıl etkiliyor? İşletmenizle ilişkili arama dönüşüm yolu hakkında daha kapsamlı bilgi sahibi olmak için yeni AdWords ilişkilendirme raporlarını kullanın.

husky explanation slide

Reklamverenlerin bir cihazda başlayıp farklı bir cihazda dönüşümle sonuçlanan müşteri yollarını ölçmesine yardımcı olmak için üç yılı aşkın bir süre önce cihazlar arası dönüşümleri kullanıma sunduk. Tam arama dönüşüm yolundaki cihaz kullanımıyla ilgili daha ayrıntılı bilgi edinmenizi sağlamak amacıyla, aynı teknolojiyi kullanarak AdWords'ün İlişkilendirme bölümünde üç yeni raporu kullanıma sunuyoruz.

  • Cihazlar - AdWords hesabınızda kaç cihazlar arası etkinlik gerçekleştiğini öğrenin.
  • Destekleyen Cihazlar - Farklı cihazların başka cihazlarda dönüşümü ne sıklıkta desteklediğini öğrenerek daha bilinçli bir şekilde cihaz teklif ayarlamaları yapabilirsiniz.
  • Cihaz Yolları - İki veya daha fazla cihaz kullanan müşterileriniz için en iyi dönüşüm yollarını inceleyin.
google adwords

Dünya genelinde pek çok farklı sektörde faaliyet yürüten reklamverenler, cihazlar arası etkinliğin son tıklama dönüşümleri üzerindeki etkisini görmüş durumda. Bugün, tam arama dönüşüm yolunda cihazlar arası etkinliğin etkisini gösteren yeni arama karşılaştırmalarını paylaşmaktan heyecan duyuyoruz.

Bu yeni cihazlar arası analizlerden yola çıkarak şu iki ana yoldan birini seçebilirsiniz:

  • Son tıklamanın ötesinde farklı bir ilişkilendirme modeli seçin. Her bir dönüşüm türünüz için altı farklı ilişkilendirme modelinden birini seçebilirsiniz: Son tıklama, ilk tıklama, doğrusal, zamanla değer kaybı, konuma dayalı veya veriye dayalı. Yeni bir model seçtiğinizde kredi, dönüşüm yolunda yeniden atanır ve dönüşüm istatistikleriniz yükselmeye başlar. Bu ilişkilendirme modelleri arama reklamlarınıza uygulanır ve cihazlar arası davranışlar hesaba katılır. Ek bilgi edinmek için yeni en iyi uygulamalar kılavuzumuzu inceleyin.
  • Cihaz teklifi ayarlamalarınızı güncelleyin. Yeni Destekleyen Cihazlar raporuyla, farklı cihazlardaki tıklamalar veya gösterimlerle desteklenen dönüşümlerin sayısını öğrenebilirsiniz. Mobil Destek Oranı, mobil cihazlar tarafından desteklenen dönüşümlerin sayısı ile mobil cihazlarda gerçekleşen nihai dönüşümlerin sayısının karşılaştırmasıdır. Örneğin, bir kampanya için Mobil Destek Oranınız 3,72 ise bu, bir mobil cihazda gerçekleşen her dönüşüm için diğer cihazlarda 3,72 oranında dönüşümün mobil cihazlar tarafından desteklendiği anlamına gelir. Mobil teklif ayarlamalarınızı bu bilgiler ışığında güncelleyebilirsiniz.

İlerleyen haftalarda, bu yeni raporlara Araçlar sekmesindeki İlişkilendirme bölümünden ulaşabileceksiniz. Bu yeni rapor ve karşılaştırmaların, tüm cihazlardaki önemli anları ölçmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

Thomas Cook Pazarlamayı Daha Kişisel Hale Getirerek Dijital Geliri Artırdı