Şimdi, sektörde değişim zamanı

Think with Google ekibi / Haziran 2020

Think with Google olarak hedefimiz, dünyanın dört bir yanındaki pazarlamacılara ilham vermek, onları eğitmek, Google ve YouTube'a ait verilere, analizlere ve sektörün çalışma biçimini değiştirecek bakış açılarına erişebilmelerini sağlamak.

Değişim, bugüne dek hiçbir zaman şimdi olduğundan daha önemli olmamıştı. Irk eşitliğine odaklanan gündem bir dönüm noktasına geldi. Google Trendler'e göre, "George Floyd" ile ilgili aramalar global olarak yapılıyor ve "protesto" aramalarına gösterilen ilgi hiç olmadığı kadar yüksek.1

Pazarlama, stereotipleri yıkma veya onları pekiştirme gücüne sahip.

Bu sadece önemli bir an değil. Bu bir hareket.

Hepimiz sistematik ırkçılığı yıkmak için daha fazlasını yapmalıyız. Pazarlama, stereotipleri yıkma veya onları pekiştirme, kültürel konuşmaları ileriye taşıma veya tersine çevirme gücüne sahip. Pazarlama ile bir konuşma başlatmak mümkün ve acı bir şekilde açıkça görülüyor ki sistematik eşitsizlik ve ırkçılıkla ilgili daha fazla konuşmaya ihtiyaç var.

Google CEO'su Sundar Pichai'nin de kısa süre önce yazdığı gibi, "Son birkaç haftada yaşananlar, derin yapısal sorunları yansıtıyor."

Pazarlamacılar olarak diğer kişilerle empati kurmamız, onları anlamamız ve onlarla bağlantı kurmamız gerekiyor. Hepimizin eşitsizlikleri daha iyi anlamak ve ortadan kaldırmak için yapması gereken şeyler var. Eşitsizliği ortadan kaldırmak bizi daha iyi pazarlamacılar ve daha da önemlisi, daha iyi insanlar haline getirecek.

YouTube CEO'su Susan Wojcicki'nin YouTube topluluğu için yarı yıl değerlendirmesinde yazdığı gibi, "Bu yıl yaşanan acı verici olaylar bize insani iletişimin önemini ve tüm dünyada insan haklarını güçlendirmeye devam etmemiz gerektiğini hatırlattı."

Sektörümüzde değişimin lideri olmaya, eğitim ve ilham vermeye ve ilerlemeyi teşvik etmeye kararlıyız.

Pichai'nin de yazdığı gibi, yapılması gereken zor işler olduğunun farkındayız. Bu hem Google hem de sektörümüz için geçerli. Sektörümüzde değişimin lideri olmaya, eğitim ve ilham vermeye ve ilerlemeyi teşvik etmeye kararlıyız. Bundan sonra, Think with Google'da renkli kişilerin bakış açılarını daha fazla görecek ve sektördeki çeşitlilik, katılım, adalet ve eşit(siz)lik ile ilgili daha fazla içerik bulacaksınız.

Her marka insanların duygularını ve düşüncelerini değiştirebilecek bir platforma sahip. Dünyanın dört bir yanındaki birçok pazarlamacının benzer konuşmalar yaptığını ve eylem planları hazırladıklarını biliyoruz. Bu amaçla, bugüne kadar bize ilham veren ve geleceğe yönelik çalışmalarımıza yol göstermesi için tekrar ziyaret ettiğimiz bazı içerikleri sizinle paylaşıyoruz.

Çeşitlilik ve kapsayıcılık arasındaki farkı inceleme