Gmail: Linear için yeni bir stratejik edinme kanalı

İndir
Nisan 2016

Linear'ın, Google arama motorundaki varlığına ek olarak yeni performans kanalları belirleme ihtiyacı giderek artıyor. Hedef oldukça özel: belirli bir hedef kitleye verilen otomobil sigortası kotalarının sayısını artırarak sürdürülebilir bir olası satış başına maliyet elde etmek.

İnternet üzerinden faaliyet gösteren Linear Assicurazioni otomobil, motosiklet ve konut sigortasında uzman olan Unipol Group'a ait şirkettir. 1996'dan beri İtalya'da faaliyet göstermekte olan Linear, Bologna merkezlidir (290'ın üzerinde Müşteri Hizmetleri operatörü dahil yaklaşık 500 çalışana sahiptir) ve ülke genelinde hizmet vermektedir.

SORUN

Giderek daha çok tüketici sigorta poliçesi satın almak için İnternet'i kullanıyor. Otomobil sigortası, özellikle arama motorlarında rekabetçi bir pazardır. Ancak arama motorları bu pazar için güçlü ve stratejik bir kanal olmayı sürdürmektedir. Linear'ın, Google arama motorundaki varlığına ek olarak yeni performans kanalları belirleme ihtiyacı giderek artıyor. Hedef oldukça özel: belirli bir hedef kitleye verilen otomobil sigortası kotalarının sayısını artırarak sürdürülebilir bir olası satış başına maliyet elde etmek.


"Aracın sağladığı yüksek profil oluşturma düzeyi, çeşitli kitlelerin hizmetlerimize duyduğu ilgiye ilişkin ayrıntılı bir görünüm sağladı."

-Andrea Rapetti, Genel Müdür, Linear


ÇÖZÜM

Özellikle Gmail için oluşturulan yeni Gmail Reklamları biçimi, Linear'ın, hedef kullanıcılara e-postalarını kontrol ettikleri sırada ulaşmasını sağladı. Kampanyanın başarısının anahtarı, bu reklam biçiminin sunduğu yenilikçi hedefleme ve yüksek doğruluk düzeyinden en iyi şekilde yararlanabilmektir. Ayrıca, hem kampanyanın kurulum aşamasında hem de hala devam etmekte olan optimizasyon aşamasında Find ajansı tarafından sağlanan stratejik ve işletimsel öneriler de büyük öneme sahiptir.


"Artık e-postaların %35'i mobil cihazlarda açılıyor. Bunlara tabletler de dahil. Gmail Reklamları kampanyalarında kullanılan duyarlı biçimler tüm cihazlarda performansı optimize ederek iletişim biçimlerini çeşitlendirmemizi sağladı."

-Andrea Rapetti, Genel Müdür, Linear


SONUÇLAR

Linear yeni Gmail Reklamları reklam biçimini başarıyla kullanarak yüksek hedeflemeye sahip verimli bir yöntemle milyonlarca kullanıcıya ulaştı. Gmail Reklamları kampanyaları, şu anda Linear'ın temel olası satış yaratma kanallarından biri olan görüntülü reklamcılık kanalı tarafından oluşturulan otomobil sigortası kotalarının sayısını önemli düzeyde artırdı.

Elde edilen sonuç rakamlarla aşağıdaki şekilde özetlenebilir:

  • Ort. Olası Satış Başına Maliyet (kota): Görüntülü reklamcılık kanalı için genel ortalamadan %10 daha düşük
  • Görüntülü reklamcılık kanalından edinilen otomobil sigortası kotalarında %65 artış
  • Gmail Reklamları müşterinin görüntülü reklam kanalından elde ettiği toplam olası satış sayısının %74'ünü oluşturuyor
SNS Bank Google Analytics ve A/B testini kullanarak ürün sayfası dönüşüm oranlarını %15 artırıyor