2021'in ilk çeyreğinde en çok okunan 10 içerik

Zeynep İyigün / Nisan 2021

Günler haftalar birbirini kovalıyor. Yılın ilk çeyreğini geride bıraktığımıza biraz şaşırıyoruz açıkçası. 2021’in ilk üç ayında Think with Google’da en çok okunan içerikleri sizler için derledik. Zamanla yarışmaya devam ederken, bu içerikleri bir köşede tutmanız gelecek planlamalarınıza katkı sağlayabilir, bizden söylemesi.


1- Bir araştırmacıya sorduk: Mobilde müşteri kaybetmenin 3 nedeni nedir?

Tüketiciler, mobil cihazlarda her zamankinden daha fazla alışveriş yapıyor ancak yaşadıkları deneyim genellikle tatmin edici olmuyor. Müşterileri "Satın Al" düğmesini tıklamaya ikna etmek için sorunları nasıl tespit edip çözüme ulaştıracağınızı bir araştırmacıdan öğrenin.

2- Hazırlıklı olmak için 2021 yılında her pazarlamacının bilmesi gereken 5 perakende trendi

Türkiye de dahil olmak üzere EMEA bölgesindeki 23 pazarda perakende ile alakalı binlerce Arama trendini analiz ettik. Arama tahminlerini inceleyin ve 2021'i başarıyla dolu bir yıla çevirmek için nasıl hazırlanmanız gerektiğini öğrenin.

3- Perakendecilerin cevap bekleyen sorusu: Geniş ürün yelpazesi mi yoksa özel ürün seçkisi mi?

Müşteri taleplerini karşılamak zorunda olan perakendecilerin aklındaki soru: Tüketiciye sınırsız seçenek mi yoksa özel bir seçki mi sunmak daha iyi? Yeni Google araştırması, tüketicilerin en değerli bulduğu seçenekleri açığa çıkarıyor.

4- Küçük işletmelerin dijitalde gelişmesi için en önemli 3 ipucu

Yeni araç alarmı: Küçük İşletmeler için Google. Sizce Türkiye'deki küçük işletmelerin yüzde kaçının web sitesi vardır? Küçük işletmelerin, dijitalleşme yolculuklarında uygulaması gereken üç temel adımı ve Google'ın küçük işletmeler için hazırladığı yeni aracı sizlerle paylaşıyoruz.

5- Gizlilik ve performanstan ödün vermemek, reklamcılığın geleceğini koruyacak

Reklamlar herkes için yararlı olmalı; yayıncılar, reklamverenler ve en önemlisi, tüketiciler. Google olarak kullanıcı gizliliğini geliştirme konusundaki yükümlülüğümüzü bir adım öne taşıyoruz. Üçüncü taraf çerezlerin kullanımdan kaldırılmasının ardından, artık web'de gezinenleri takip edecek alternatif tanımlayıcılar geliştirmeyecek ve bunları ürünlerimizde kullanmayacağız.

6- Geleceği şekillendiren kadınlardan 6 ilham veren yaklaşım

Daha fazla kadın yönetim kurulu üyesi olan şirketlerin, diğerlerine göre %53 daha iyi performans gösterdiğini biliyor muydunuz? Google ve MediaCat, #SheMakes programı için seçilen 15 parlak genç kadına ışık tutuyor. Sürdürülebilirlik, yapay zeka ve teknoloji de dahil olmak üzere çeşitli alanlarda daha parlak bir gelecek için bizlerle projelerini paylaşıyor.

7- 2020’nin en iyi 10 reklamını “en iyi” yapan neydi? 3 bağlamda açıklıyoruz

Pazarlama uzmanları 2020 senesinde iletişim yapan markaları şu öngörüyle uyardı; pandemi boyunca markaların gösterdiği tutum ve yaklaşımlar uzun yıllar tüketicilerin akıllarındaki yerini koruyacak. 2020'nin en iyi 10 YouTube reklamını ve başarılarının ardında yatan püf noktaları açıklıyoruz.

8- Türkiye’deki dijital liderler açıklıyor: 2021 ve ötesindeki sıcak konular

Google liderleri eşitlik, veri etiği ve evdeki tüketiciye ulaşmanın 2021'in pazarlama gündemindeki konulardan yalnızca birkaçı olacağını söylemişti. Türkiye’deki pazarlama yöneticilerinin 2021 ve ötesine etki edecek konular hakkında düşündüklerini öğrenin.

9 - İşletmenizde çeşitliliği teşvik etmeniz için dünyanın en büyük markalarından 5 ipucu

Çeşitliliğin işletme performansını artırdığı bir gerçek. Google, Amazon, Ford, Nestlé gibi global şirketler, iş yerinde yeterince temsil edilmeyen grupları desteklemek için ciddi miktarda çaba gösterip fikir üretiyor. Yöneticilerin iş yerlerini daha iyi hale getirmek için benimsedikleri yaklaşımlarını öğrenin.

10- Oyun endüstrisini değiştiren 6 temel pazarlama trendi

Yıllar boyunca oyun pazarının sadece ciddi oyun tutkunlarına ve gençlere hitap eden özel bir pazar olduğu düşünüldü. Bugün artık bu algı değişmiş durumda. Yeni araştırma, oyun endüstrisini değiştiren altı trendi ve pazarlamacıların geleceğe hazırlanmak için yapabileceklerini ortaya koyuyor.

Yeni araştırma: İnsanların ne satın alacaklarına nasıl karar verdiği, satın alma yolculuğunun "karmaşık dünyasında" saklı